MMA PLUFCColby Covington miażdży akcję Black Lives Matter. Mocne słowa zawodnika UFC!

Colby Covington miażdży akcję Black Lives Matter. Mocne słowa zawodnika UFC!

Foto: Facebook/ Colby Covington

Colby Covington i Tyron Woodley mieli ze sobą spięcie nie tylko w oktagonie, ale również i wobec akcji Black Lives Matter, którą żyje teraz cały świat. “Chaos” odniósł się do niej podczas rozmowy z dziennikarzami po minionej gali UFC Vegas 11.

Tam w walce wieczoru Covington kompletnie zdominował byłego mistrza wagi półśredniej – Tyrona Woodleya, odnosząc imponujące zwycięstwo przed czasem w piątej rundzie.

Ci zawodnicy mieli ze sobą na pieńku już na długo przed ich oktagonową konfrontacją. A w dużej mierze poszło o akcje “Black Lives Matter”, którą Woodley mocno wspierał, a Covington krytykował.

Colby Covington miażdży akcję Black Lives Matter. Mocne słowa zawodnika UFC!

Zanim napiszemy, co o akcji Black Lives Matter powiedział Covington, to musimy przytoczyć sytuację z wywiadem z Tyronem Woodleyem przed ich konfrontacją. “T-Wood” w rozmowie z dziennikarzami przed sobotnią galą UFC na każde pytanie odpowiadał jednym słowem, dodając do tego wyrażenie – Black Lives Matter.

Covington najpierw znokautował w piątej rundzie Woodley’a w oktagonie, a zaraz potem miażdżył akcję Black Lives Matter:

“Black Lives Matter to kompletna fikcja, to jakiś żart. Zbierają ludzi, którzy są terrorystami czy przestępcami i wykrzykują hasła o równości. To nie są ludzie, którzy ciężko pracują dla Ameryki, nie są robotnikami. To są źli ludzie. To przestępcy. Chcecie przykład? Nie można atakować policji. A jeśli to robisz, to łamiesz prawo. A jeśli grozisz policji bronią, to dostajesz to, na co zasługujesz. Prawo chroni nas wszystkich. Jeśli nie mielibyśmy policji, to trwałby dziki zachód.”

Covington zaznaczył także, że jego zdaniem popierający akcję Black Lives Matter Woodley jest komunistą:

“Jest komunistą, dla mnie tak. Jest marksistą. Broni przestępców, nienawidzi Ameryki. Za to właśnie dzisiaj zapłacił w oktagonie.”

Zobacz także:

Khamzat Chimaev o porównaniu do Khabiba: Jestem kimś więcej

Khamzat Chimaev to zawodnik, który przebojem wdarł się do największej organizacji MMA na świecie. Niepokonany 26-latek reprezentujący Szwecję po swojej ostatniej wiktorii wypowiedział się na temat porównań do Khabiba Nurmagomedovowa.

Jan Błachowicz powitany w Abu Dhabi przed UFC 253: Idź po pas!

Jan Błachowicz pięknie powitany w Abu Dhabi przed galą UFC 253, na której zmierzy się w walce o pas mistrzowski wagi półciężkiej. Najwyraźniej Polak ma już fanów na całym świecie!

Mateusz Gamrot gotowy na TOP 15 w UFC: Potrzebuję wyzwań

Mateusz Gamrot (17-0, 1 N/C) wybrał UFC i zadebiutuje w nowej organizacji już w październiku. “Gamer” jest wdzięczny KSW, ale przyznaje, że potrzebuje nowych wyzwań.