MMA PLUFCCo za unik! Scena rodem z “Matrixa” na ostatniej gali UFC

Co za unik! Scena rodem z “Matrixa” na ostatniej gali UFC

Foto: twitter.com/UFC Canada
Foto: twitter.com/UFC Canada

Walka pomiędzy Rafaelem Fizievem (8-1) i Markiem Diakiese (14-4) skradła ostatnią galę UFC. Oprócz mocnych wymian ciosów pierwszy z wymienionych zawodników popisał się także spektakularnym unikiem.

Pojedynek Fizieva i Diakiese poprzedzał dwie ostatnie walki gali UFC Fight Night 172. Zawodnicy wagi lekkiej zgotowali fanom prawdziwy spektakl, nie szczędząc sobie mocnych ciosów i kopnięć, które regularnie sięgały celu.

Starcie trwało pełne trzy rundy. Po ostatnim gongu sędziowie orzekli wygraną “Atamana”, który odniósł drugą wygraną z rzędu. Diakiese poniósł porażkę po dwóch zwycięstwach, zaliczając także czwartą klęskę pod banderą UFC.

Oprócz potężnych ciosów walka zrobiła furorę również za sprawą fenomenalnego uniku, jakiego dopuścił się Fiziev. W pewnym momencie zawodnik z Czarnogóry przewidział, iż jego rywal spróbuje wykonać kopnięcie na głowę. Reakcja na cios Brytyjczyka przypomniała legendarny ruch “Neo” z Matrixa.

Fenomenalny unik zobaczycie poniżej:

UFC Fight Night 172 odbyło się w minioną niedzielę czasu polskiego. W walce wieczoru Deiveson Figueiredo (19-1) pokonał Josepha Benavideza (28-7) zdobywając pas mistrzowski UFC w wadze muszej. Ponadto cenne zwycięstwo w karierze zdobył Jack Hermansson (21-5), który okazał się lepszy od Kelvina Gasteluma (15-6, 1NC).

Zobacz także:

Martin Lewandowski ma swoje zdanie na temat Gamrota! Zgadzacie się?

Widowisko obfitowało w wiele ciekawych pojedynków. Jeden z właścicieli KSW zapowiada, że będą walczyć o to, aby Mateusz Gamrot pozostał w organizacji. Zdaniem Lewandowskiego ich były podwójny mistrz ma za duże oczekiwania.

Conor McGregor lubi się zabawić! To koniec walk Irlandczyka?

Conor McGregor postanowił ogłosić zakończenie kariery. Irlandczyk celebruje życie na sportowej emeryturze.