MMA PLUFCCo dalej z Khabibem? Daniel Cormier: Umarła duża część jego samego…

Co dalej z Khabibem? Daniel Cormier: Umarła duża część jego samego…

Foto: Facebook/ Daniel Cormier

Po ostatnich tragicznych wiadomościach z Rosji pojawia się pytanie: co dalej z Khabibem Nurmagomedovowem i jego karierą w sportach walki. O przyszłości mistrza wagi lekkiej UFC Daniel Cormier rozmawiał z Arielem Helwanim w ESPN.

Daniel Cormier to przyjaciel i sparingpartner Khabiba Nurmagomedovowa. Obaj reprezentują American Kickboxing Academy, gdzie wspólnie przygotowują się do swoich walk.

Co dalej z Khabibem? Daniel Cormier: Umarła duża część jego samego…

Pytanie o to, co dalej z karierą Khabiba Nurmagomedovowa jest zasadne, bowiem w zeszłym tygodniu mistrz wagi lekkiej UFC stracił swojego ojca. Abdulmanap Nurmagomedov chorował na COVID-19 i po długiej walce z chorobą zmarł.

Razem ze śmiercią Abdulmanapa, Khabib nie tylko stracił swojego ojca, ale również trenera, mentora i przewodnika życiowego.

Co w takiej sytuacji z dalszą karierą Khabiba, który we wrześniu miał zmierzyć się z Justinem Gaethje w walce o pas wagi lekkiej UFC?

Daniel Cormier nie ma jednoznacznej opinii na ten temat, ale zaznacza, żeby przygotować się nawet na zakończenie kariery przez Rosjanina:

“Rozmawiałem z mistrzem – moim mistrzem, naszym mistrzem, mistrzem AKA – w środę wieczorem. Miał trudności z radzeniem sobie z tym wszystkim. Co prawda trening sprawia, że czuje się lepiej, ale w takich okolicznościach mistrzowi bardzo trudno byłoby walczyć. Nie wiem co się z nim teraz stanie. Naprawdę nie wiem. Umarła duża część jego samego. Nie wiem co będzie chciał robić bez swojego taty…”

Zobacz także:

Czy pojawiło się już „Odliczanie do UFC 251″?

Na oficjalnym kanale organizacji UFC na YouTube pojawił się cały odcinek dokumentu wprowadzającego do pierwszej gali amerykańskiego giganta na tzw. Fight Island w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jorge Masvidal jest po prostu sobą! Lubicie postać Amerykanina?

Jorge Masvidal już w sobotę stanie przed szansą zdobycia pasa w kategorii półśredniej.

Kiedy ważenie przed KSW 53?

Ważenie przed KSW 53. Federacja KSW oraz Galeria Północna pragną zaprosić fanów oraz przedstawicieli mediów na oficjalne ważenie oraz face to face przed galą KSW 53: Reborn, które odbędzie się w piątek, 10 lipca w Galerii Północnej, przy ulicy Światowida 17 w Warszawie.