MMA PLUFCClaudia Gadelha vs. Marina Rodriguez w rozpisce gali UFC w Oklahoma City

Claudia Gadelha vs. Marina Rodriguez w rozpisce gali UFC w Oklahoma City

Foto: UFC

Do rozpiski planowanej na 2 maja gali UFC on ESPN+ 32 w Oklahoma City dodano pojedynek w kategorii słomkowej kobiet. 2 maja w oktagonie spotkają się dwie Brazylijki – Claudia Gadelha (17-4) i Marina Rodriguez (12-0-2).

Obydwie zawodniczki są obecnie sklasyfikowane w czołowej “10” rankingu dywizji do 115 funtów. Gadelha zajmuje pozycję szóstą, zaś Rodriguez dziewiątą.

Claudia Gadelha to była pretendentka do mistrzowskiego pasa UFC. W 2016 roku na gali TUF 23 Finale “Claudinha” musiała jednak uznać wyższość Joanny Jędrzejczyk. Był to rewanż między tymi zawodniczkami, a zarazem starcie trenerek 23. sezonu TUF-a. Później Brazylijka mierzyła się również z Karoliną Kowalkiewicz, którą poddała w pierwszej rundzie. Ostatnia Gadelha przeplata porażki ze zwycięstwami. W ostatnim pojedynku pokonała Randę Markos.  Brazylijka miała ponownie pojawić się w klatce już na styczniowej gali UFC 246. Komisja w stanie Nevada nie dopuściła jednak do pojedynku. Jej niedoszła rywalak Alexa Grasso przekroczyła limit wagowy na tyle, że pojedynek był niezgodny z zasadami panującymi w tym stanie.

Marina Rodriguez wciąż nie zaznała porażki w zawodowej karierze. Jej bilans w UFC to jednak 2 zwycięstwa i 2 remisy. Po zremisowanej walce z Randą Markos w debiucie przyszły dwa zwycięstwa – nad Jessicą Aguillar i Tecią Torres. Ostatnią walkę Brazylijka stoczyła zaś na grudniowej gali w Waszyngtonie, gdzie większościowo zremisowała z Cynthią Calvillo.