MMA PLProfessional Fighters LeagueClaressa Shields o MMA: W tym sporcie nie ma dyskryminacji kobiet, w boksie jest

Claressa Shields o MMA: W tym sporcie nie ma dyskryminacji kobiet, w boksie jest

Utytułowana pięściarka Claressa Shields wypowiedziała się o walkach w MMA i porównała tę dyscyplinę walki do boksu pod kątem dyskryminacji kobiet.

Shield to 26-latka, która w boksie ma rekord 11-0 oraz dwa złote medale olimpijskie. Amerykanka w miniony czwartek zadebiutowała w MMA, gdzie na gali PFL 4 znokautowała w trzeciej rundzie Brittney Elkin.

Claressa Shields o MMA: W tym sporcie nie ma dyskryminacji, w boksie jest

Shields porównała walki kobiet w MMA i w boksie i doszła do wniosku, że w boksie kobiety są dyskryminowane.

Dlaczego?

“Będąc szczerą, to w mojej opinii kobiece MMA jest lepsze niż kobiecy boks. Nie tylko pod względem rozreklamowania. Kobiety w MMA toczą trzy pięciorundowe walki, tak jak mężczyźni. Kiedy walczysz o mistrzostwo świata, to masz starcie pięciorundowe. W boksie tego nie ma. W boksie kobiety walczą na innych zasadach, które sprawiają, że ludzie myślą, że jesteśmy słabsze i mniej zdolne. Fani boksu tego nie lubią. Oni chcą zobaczyć jak walczymy przez 36 minut, chcą widzieć nokauty. Ale ciężko jest kogoś znokautować w walkach 20-minutowych, bo tak teraz są kobiece walki kontraktowane.

W MMA jest inaczej. Właśnie znokautowałam rywalkę w trzeciej rundzie, mimo, że ta w dwóch poprzednich – dzięki jiu jitsu – miała nade mną przewagę. Ale ja dalej byłam w stanie ją znokautować. Tutaj miałam na to wystarczająco dużo czasu. W boksie też powinni to zmienić i zrobić jednakowe zasady.”

Zobacz także:

MMA VIP 2: Duże zmiany w karcie! Groźny ”Daro Lew” wchodzi do gry, jest też nowy rywal Miklasza!

Mamy spore zmiany przed drugą edycją MMA VIP, która odbędzie się osiemnastego czerwca w Częstochowie. Marcin Najman już na konferencji prasowej wspominał, że mają godne zastępstwo w sytuacji, gdy ”Król Syntolu” nie będzie w stanie zawalczyć na najbliższej edycji.

Zażenowany Krystian Pudzianowski po konfie przed MMA VIP 2: To jest dla mnie inny świat! [WIDEO]

Krystian Pudzianowski już w piątek stoczy swój trzeci zawodowy pojedynek. Zawodnik z Białej Rawskiej wystąpi na drugiej edycji MMA VIP, która odbędzie się w Częstochowie. Brat Mariusza Pudzianowskiego zmierzy się z Tomaszem Chicem.

Rychu Szczena o awanturze z Psychotropem: Jak się bić to za pieniądze w oktagonie! [WIDEO]

Ryszard Dąbrowski już w piątek zadebiutuje w mieszanych sztukach walki. ”Szczena” wystąpi na drugiej edycji MMA VIP, która odbędzie się w Częstochowie. Uczestniku programu ”Chłopaki do wzięcia” zmierzy się z ”Psychotropem”.