MMA PLBoksClaressa Shields: Końcowy cel to bycie jednocześnie mistrzynią w boksie i MMA

Claressa Shields: Końcowy cel to bycie jednocześnie mistrzynią w boksie i MMA

Foto: Twitter/ Claressa Shields

Claressa Shields to jedna z najlepszych pięściarek na świecie – dwukrotna złota medalistka olimpijska, której rekord w zawodowym boksie wynosi 10 zwycięstw i 0 porażek. Teraz Amerykanka podpisała kontrakt z organizacją PFL i szykuje się do walk w formule MMA.

Pięściarka udzieliła obszernego wywiadu portalowi TVP Sport, w którym opowiedziała miedzy innymi o swoich planach związanych z łączeniem boksu i MMA.

Claressa Shields: Końcowy cel to bycie jednocześnie mistrzynią w boksie i MMA

W rozmowie z Patrykiem Prokulskim z TVP Sport, Shields przyznała, że ma zamiar łączyć występy w boksie i w MMA, ale ostateczny sportowy cel związany jest z tymi dwiema dyscyplinami… jednocześnie:

“Kolejna walka w boksie i znów starcie w MMA. Po dwie walki w każdej formule. Jeśli uda mi się stoczyć trzeci pojedynek pięściarski, w porządku. Jeśli nie, to wciąż bardzo dobry plan. […] Nigdy nie będę miała dosyć. Zawsze znajdą się kolejne historyczne osiągnięcia, kolejne pasy, wciąż będę chciała być na tronie. Końcowy cel to bycie jednocześnie mistrzynią świata w boksie i MMA. Dlatego z niecierpliwością czekam na 2022 rok.”

Claressa Shields trenuje na co dzień w JacksonWink Academy razem z między innymi Jonem Jonesem i Holly Holm. Oto, co o wspólnych treningach z gwiazdami MMA sądzi:

“Miałam już po dwie jednostki z obojgiem. Czuję się wspaniale, mogę się wiele od nich nauczyć. Są niesamowicie otwarci, dobrze mnie przyjęli. Chwalą mnie, gdy np. wyprowadzę dobre kopnięcie. Miałam też rozmowę z Holly, bo coś nas łączy. Holly zrezygnowała z boksu na rzecz MMA. Ja robię to nieco inaczej, bo wciąż chcę boksować, jednak wciąż jest to podobna droga. Ta rozmowa i jej przykład pokazały mi, że można tak trafić do MMA i dużo osiągnąć. Dostałam już sporo pochwał i słyszę, że szybko się uczę. To pozytywny bodziec.”

Cała rozmowa TVP Sport z Claressą Shields do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Bruce Buffer wynajęty, by… ogłosić zerwanie z dziewczyną!

Anonser oktagonowy organizacji UFC, Bruce Buffer został zatrudniony przez jakiegoś mężczyznę, który w niecodzienny sposób zerwał ze swoją dziewczyną!

To będzie największa walka w historii boksu? Ma szansę przebić Ali vs Frazier!

To będzie największa walka w historii boksu? Współczesne pięściarstwo jeszcze nigdy nie było tak blisko zorganizowania tak bardzo oczekiwanego pojedynku, jak o tytuły mistrzowskie IBF, IBO, WBA, WBO i WBC w wadze ciężkiej!

KSW 57 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

19 grudnia czeka nas ostatnia gala Federacji KSW w tym roku. Rozpiska KSW 57 prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Przygotowano aż trzy pojedynki mistrzowskie a poza tym kilka bardzo ciekawych starć.