MMA PLUFCCiryl Gane znał stawkę walki z Volkovem: Otrzymaliśmy wiadomość, że to eliminator

Ciryl Gane znał stawkę walki z Volkovem: Otrzymaliśmy wiadomość, że to eliminator

Foto: UFC.com

Ciryl Gane to najbliższy pretendent do tymczasowego mistrzostwa wagi ciężkiej UFC i okazuje się, że znał on stawkę swojej ostatniej walki z Alexandrem Volkovem. Francuz zmierzył się z Rosjaninem w minionym tygodniu. Walkę wygrał decyzją sędziów i pozostał niepokonany w zawodowych startach notując rekord 9-0.

UFC doceniło wyczyn Gane i dało mu od razu walkę o pas mistrzowski. Ale ten tymczasowy, co zdziwiło fanów na całym świecie, bowiem pełnoprawny mistrz Francis Ngannou swoją ostatnią walkę stoczył zaledwie trzy miesiące temu i nie wstrzymuje królewskiej dywizji wagowej.

UFC ma jednak inny pomysł na szczyt wagi ciężkiej.

Ciryl Gane znał stawkę walki z Volkovem: Otrzymaliśmy wiadomość, że to eliminator

Pomysłem tym jest utworzenie tymczasowego pasa mistrzowskiego i jak się okazuje, Ciryl Gane wiedział o planach amerykańskiej organizacji już przed jego ostatnią walkę. W rozmowie z MMAjunkie.com Francuz opowiedział o wiadomości, jaką otrzymał od UFC jego trener Fernand Lopez tuż przed jego walką z Alexandrem Volkovem:

“Wiedzieliśmy już przed walką z Volkovem, że to będzie eliminator. Fernand Lopez dostał wiadomość, w której UFC potwierdziło, że to półfinał i że mamy zrobić swoją robotę, a potem zobaczymy. Uważam, że UFC miało w planach tymczasowy pas mistrzowski od początku. Trener Lopez powiedział mi tylko, żebym zrobił swoje, a potem będę szczęśliwy. To była świetna wiadomość, ale cały czas byłem skupiony na walce i nie chciałem nakładać sobie jakiejś presji. Powiedziałem sobie, żebym skupił się na rywalu i taki byłem w tej walce.”

Ciryl Gane o tymczasowy pas mistrzowski wagi ciężkiej UFC zmierzy się z Derrickem Lewisem, a ich walka będzie main eventem gali UFC 265 zaplanowanej na dzień 7 sierpnia.

Zobacz także:

Jan Błachowicz o Jonie Jonesie: Tam jest bajzel w głowie!

Nie daje za wygraną mistrz kategorii półciężkiej – Jan Błachowicz. Polak po raz kolejny w dość ostry sposób wypowiada się o swoim niedoszłym rywalu – Jon Jonesie. “Tam jest bajzel w głowie!” – powiedział o byłym czempionie Błachowicz.

Michał Milowicz zrobił sobie tatuaż polskiej organizacji MMA, ale… nie jest pierwszym! Widzieliście?

Popularny aktor i celebryta Michał Milowicz zrobił sobie tatuaż polskiej organizacji MMA! W swoich mediach społecznościowych opublikował film z dziarania!

Adrian Kępa vs. Mansur Azhiev – kolejna walka mistrzowska na Armia Fight Night 10

Adrian Kępa (8-5) podejmie niepokonanego Mansura Azhieva (5-0)  w walce o szablę mistrzowską!
Już 16 lipca podczas dziesiątej edycji gali Armia Fight Night będziemy mieli okazję podziwiać niezwykle emocjonujące starcie, do jakiego bez wątpienia dojdzie pomiędzy Adrianem Kępą a Mansurem Azhievem.