MMA PLBez kategoriiChmielewski i Najman poznali rywali, Mamed czeka!

Chmielewski i Najman poznali rywali, Mamed czeka!

ksw-11

W dniu dzisiejszym zakontraktowano dwóch pierwszych zawodników z zagranicy, którzy wystąpią podczas majowej gali “Konfrontacji Sztuk Walki”. Obu fighterów zobaczymy w ekstrawalkach, a będą oni przeciwnikami Marcina Najmana i Antoniego Chmielewskiego, reprezentującego “KSW Team”.

Debiutujący w formule MMA “El Testosteron” zmierzy się z Jahmaiem Satischem. Holendra z “Team Schreiber” mieliśmy już okazję oglądać na gali “KSW Extra”, wtedy jednogłośną decyzją sędziów pokonał Mariusza Slottę. Mierzący sto osiemdziesiąt trzy centymetry wzrostu i ważący sto trzy kilogramy Satisch nie należy do ringowych wirtuozów, lecz bez wątpienia sprawi wiele trudności Najmanowi. Na jego korzyść przemawia więcej stoczonych walk w MMA, lepsze warunki fizyczne, a także dłuższe obycie z technikami zapaśniczymi. Atutem częstochowianina w tym pojedynku powinny być techniki bokserskie. Jak będzie? Czy Najman znokautuje przeciwnika? Może podda Staischa efektownym submission? Odpowiedź wkrótce…
Z solidnym przeciwnikiem przyjdzie zmierzyć się Chmielewskiemu. Brązowy medalista w judo z 2008 roku skrzyżuje rękawice z finalistą dziesiątej “Konfrontacji Sztuk Walki”, ulubieńcem stołecznej publiczności, Czechem Petrem Ondrusem. Popularny “Pino” to znakomity uderzacz, który walczy nie tylko w formule MMA, ale również w K-1. Jednak w parterze lepszy jest “Chmielu”, który ma ogromne doświadczenie w judo i większość dotychczasowych pojedynków wygrywał właśnie w tej płaszczyźnie walki. Należy również wspomnieć, że zawodnik “KSW Team” od czasu swojego debiutu w MMA diametralnie poprawił stójkę. Treningi z Robertem Złotkowskim procentują, a jego dwie ostatnie walki są tego najlepszym przykładem (znokautował Reindersa i nie dał sobie zrobić krzywdy w pojedynku ze Staringiem). Z niecierpliwością czekam na walkę tych dwóch znakomitych wojowników.
Mamed Khalidov, który podczas jedenastej “Konfrontacji Sztuk Walki” stanie do boju o pas międzynarodowego mistrza Federacji KSW na ogłoszenie nazwiska przeciwnika musi jeszcze poczekać. Na pewno nie dojdzie do pojedynku Khalidov kontra Robert Jocz! Właściciele Federacji KSW Maciej Kawulski i Martin Lewandowski nie doszli do porozumienia z holenderskim menedżerem Polaka, dlatego też rozmowy na temat walki zakończyły się fiaskiem.
Więc z kim przyjdzie się bić naturalizowanemu Czeczenowi? Jak zapowiadają właściciele KSW już wkrótce będzie znane nazwisko jego oponenta. – Rozmawiamy z kilkoma potencjalnymi rywalami. W śród nich są Jordan Radev, Olexiey Olejnik, Francis Carmont, Young-Choi, a także Daniel Tabera – powiedział Lewandowski.