MMA PLNajnowszeUFCCharles Oliveira witany jak król po zdobyciu pasa UFC

Charles Oliveira witany jak król po zdobyciu pasa UFC

Nowy mistrz wagi lekkiej UFC Charles Oliviera został powitany jak król podczas powrotu do swojego rodzinnego miasta – Sao Paulo. Brazylijczyk w miniony weekend na gali UFC 262 sięgnął po najwyższy laur w sportowej karierze.

Charles Oliveira

OIiveira w walce wieczoru minionej imprezy znokautował w drugiej rundzie Michaela Chandlera i został nowym pełnoprawnym mistrzem wagi lekkiej UFC. “Da Bronx” zastąpił w tej roli Khabiba Nurmagomedovowa, który zakończył już sportową emeryturę będąc niepokonanym z zawodowych startach.

W sieci natomiast pojawił się materiał wideo pokazujący przybycie Charlesa Oliveiry do rodzinnego Sao Paulo, gdzie został przez kibiców przywitany jak król:

Przypominamy, że Oliveira jest już jedenastym niekwestionowanym mistrzem wagi lekkiej UFC, a by sięgnąć po najwyższy laur w jego dywizji wagowej potrzebował aż… 28 walk stoczonych w UFC!

Obecnie Brazylijczyk jest typowany jako przeciwnik dla zwycięzcy lipcowej walki na szczycie kategorii lekkiej – Dustin Poirier vs Conor McGregor 3. Zawodnicy ci zmierzą się ze sobą w walce wieczoru gali UFC 264, a zwycięzca ma dostać walkę o pas mistrzowski właśnie w kategorii lekkiej.

Artur “Kornik” Sowiński zawodnikiem EFM SHOW!

Artur “Kornik” Sowiński podpisał kontrakt z organizacją EFM SHOW! Były mistrz KSW w wadze piórkowej wystąpi na wrześniowej gali EFM w Bułgarii.

Jakub Kamieniarz vs. Adam Niedźwiedź na KSW 61

Pojedynek Jakuba Kamieniarza (9-7, 1 KO, 6 Sub) z Adamem Niedźwiedziem (7-4, 1 KO, 6 Sub) otworzy kartę walk gali KSW 61, która odbędzie się już 5 czerwca w ERGO ARENIE. Poznaniak i katowiczanin zmierzą się w hali znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu w limicie kategorii półśredniej.

Charles Oliveira mistrzem UFC po stoczeniu… 28 walk! Oto TOP 10 mistrzów, którzy najdłużej czekali na pas

Charles Oliviera w miniony weekend został mistrzem wagi lekkiej UFC. Brazylijczyk na gali UFC 262 znokautował w drugiej rundzie Michaela Chandlera i sięgnął po pas, który wcześniej należał do Khabiba Nurmagomedovowa.