Chael Sonnen wskazuje swojego faworyta w walce Jones vs. Smith. Zaskakujące uzasadnienie

Foto: ufc.com
Foto: ufc.com

Weteran światowego MMA, Chael Sonnen przekazuje swoje przemyślenia na temat walki wieczoru UFC 235 pomiędzy Jonem Jonesem, a Anthony Smith’em.

Były pretendent do pasa UFC uczestniczył w programie ESPN, gdzie wraz z Arielem Helwani podzielił się swoim zdaniem na temat wyczekiwanego main eventu UFC 235.

„Wybieram Anthony’ego Smitha i powiem ci dlaczego. Jon Jones jest lepszym wojownikiem i wygra więcej wymian. „Bones” wygra więcej rund, ale Smith musi tylko wygrać pięć sekund tej walki. Jest gotów zrobić to mentalnie i fizycznie. Trenowałem z nim. Wierzę w niego, bo z tego wiem, że to może zrobić. Potrzebuje tylko tych pięciu sekund. Myślę, że zatrzyma Jona Jonesa.”

Sonnen w przeszłości przegrał z Jonesem przez TKO w pierwszej rundzie. Było to na gali UFC 159 w kwietniu 2013 roku. Stawką pojedynku był pas kategorii półciężkiej.

Jon Jones mimo wielu problemów z dopingiem, w oktagonie pojawił się podczas UFC 232, kiedy to rozprawił się z Alexandrem Gustafssonem przez TKO w trzeciej rundzie. Tym samym odzyskał zwakowany przez Daniela Cormiera tytuł wagi półciężkiej.

Natomiast Anthony Smith do pojedynku przystępuje z passą trzech wygranych z rzędu. Ostatnią walkę stoczył na UFC Fight Night 138, gdzie w walce wieczoru zwyciężył nad Volkanem Oezdemirem, wygrywając poprzez poddanie w trzeciej rundzie.