MMA PLBez kategoriiChael Sonnen vs. Dan Miller na UFC 98

Chael Sonnen vs. Dan Miller na UFC 98

Pomimo wcześniejszych opublikowanych raportów Ed Herman miał zastąpić kontuzjowanego Yushin Okami na UFC 98, te plany jednak uległy lekkiej zmianie i teraz wiemy, że kontuzjowanego japończyka zastąpi były zawodnik wagi średniej WEC Chael Sonnen i on zmierzy się z Dan’em Miller’em. Walka odbędzie się 23 maja na UFC 98 “Evans vs Machida“.

“Thunder” był zmuszony do wycofania się z karty po zerwaniu wiązadła w kolanie.


Chael Sonnen to amerykański zawodnik mma urodzony 3 kwietnia 1977 w West Linn stanie Oregon. Obecnie ma podpisany kontrakt z UFC. Był dwukrotnym mistrzem kraju NCAA All-American, i był częścią zespołu USA i reprezentował kraj na mistrzostwach olimpijskiej. Chael oprócz bycia fighterem również pracuje jako agent nieruchomości.

W swoim debiucie przegrał z Renato Sobral przez poddanie w 2005 roku, sukces w UFC przyszedł rok później w walce z Trevor Prangley. Kolejna porazka była na UFC 60: Hughes vs. Gracie z Jeremy Horn’em . Później walczył w WEC a w 2009 rroku przegrał z Demian’em Maia na UFC 95 – Sanchez vs. Stevenson przez poddanie. W swojej karierze miał do czynienia między innymi z Paulo Filho z którym raz przegrał a raz wygrał i można powiedzieć że to jego jeden z największych sukcesów.

Dan Miller walczy profesjonalnie w mma od 2005 roku od tamtej pory stoczył 13 walk, z czego jedną przegrał i jedną i jedną uznano za nie odbytą. Z UFC związany jest od 2008 roku i wygrał jak do tej pory wszystkie trzy walki z Jake Rosholt, Matt Horwich oraz Rob Kimmons.