MMA PLtflCezary Kęsik z nowym rywalem w walce wieczoru TFL 19 w Lublinie

Cezary Kęsik z nowym rywalem w walce wieczoru TFL 19 w Lublinie

Foto: TFL

Na zaledwie 3 dni przed galą TFL 19 w Lublinie nastąpiła zmian w walce wieczoru. Mistrz kategorii średniej Cezary Kęsik (10-0) poznał nowego rywala.

Pierwotnie rywalem Kęsika miał być Brazylijczyk Givago Francisco (7-6).

Brazylijczyk z powodów administracyjnych nie mógł jednak dotrzeć do Polski i potrzebne było zastępstwo. Nowym przeciwnikiem, z którym zmierzy się “Lubelski Czołg” będzie Fin Jussi Halonen (8-6).

“Cezary “Polish TANK” Kęsik vs Jussi Tuhmis Halonen w walce wieczoru TFL 19 “Christmas Time” już 21 grudnia w Lublinie!

Mistrz organizacji TFL Cezary Kęsik (10-0) skrzyżuje rękawice z reprezentantem Skandynawii, Finem Jussim Halonenem (8-6) podczas świątecznej gali TFL – Thunderstrike Fight League w Lublinie! Zawodnik z Helsinek zastąpi Brazylijczyka Francisco Givaldo, który z powodów administracyjnych nie mógł dotrzeć do Polski. ” Halonen to solidny zawodnik z czternastoma zawodowymi walkami w MMA. Ostatni pojedynek wygrał i w dobrym stylu zaprezentował się w oktagonie. To twardy fighter , który będzie chciał zabrać Czarkowi wszystko. Takie walki są zawsze niebezpieczne ponieważ obaj zawodnicy nie są w stanie przygotować się pod swoje najlepsze strony. Czarek stawia na szalę wszystko jest niepokonany. Fin przyjedzie z mniejszą presją i to może być bardzo niebezpieczne” – komentuje organizator TFL, promotor JS Promotion Jacek Sarna.

Cezary "Polish TANK" Kęsik vs Jussi Tuhmis Halonen w walce wieczoru TFL 19 "Christmas Time" już 21 grudnia w…

Opublikowany przez TFL – Thunderstrike Fight League Środa, 18 grudnia 2019

Halonen to zawodnik występujący przede wszystkim w kategorii półśredniej. Po ponad dwuletniej przerwie powrócił on do klatki 19 listopada. Na gali Battle Without Masks w Sankt Petersburgu zwyciężył pojedynek z Davrbekiem Isakovem po tym jak rywal nie był w stanie kontynuować walki na skutek kontuzji. Kilka lat temu Halonen odniósł zwycięstwo w mocnej organizacji Cage Warriors na skutek nielegalnego ciosu rywala.

Obok Kęsika na gali TFL 19 wystąpi też inny zawodnik związany z Federacją KSW. Co ciekawe rywalem Huberta Szymajdy (8-3) będzie również zawodnik z Finlandii – Jerry Kvarnstrom (14-13). Kvarnstrom dwa miesiące temu został pokonany w pierwszej rundzie przez Krzysztofa Gutowskiego.

Cezary Kęsik w najbliższy weekend spróbuje udanie zakończyć znakomity rok w swoim wykonaniu. Jeszcze w marcu obronił pas mistrzowski na gali TFL 19. Później zaś odniósł dwa zwycięstwa walcząc już pod banderą KSW. “Lubelski Czołg” przed czasem rozprawił się z Jakubem Kamieniarzem i Aleksandarem Iliciem.