MMA PLtflCezary Kęsik poznał rywala w walce mistrzowskiej na TFL 19 w Lublinie

Cezary Kęsik poznał rywala w walce mistrzowskiej na TFL 19 w Lublinie

Foto: TFL

Cezary Kęsik (10-0) poznał rywala, z którym zmierzy się w pojedynku mistrzowskim na gali TFL 19 w Lublinie. 21 grudnia jego rywalem będzie Brazylijczyk Givago Francisco (7-6).

Kęsik zdobył pas kategorii półciężkiej organizacji  Thunderstrike Fight League w 2017 roku po zwycięstwie nad Mateuszem Ostrowskim. W marcu bieżącego po raz pierwszy obronił tytuł zwyciężając Białorusina Mikhail Bureshkin.

“Lubelski Czołg” podpisał kontrakt z Federacją KSW, gdzie wygrał już dwie walki. 29-latek wygrał przed czasem w pojedynkach z Jakubem Kamieniarzem i Aleksandarem Iliciem.

O rok młodszy od Polaka Francisco w ostatnich 6 walkach zanotował tylko jedno zwycięstwo. Obecnie Brazylijczyk ma serię dwóch porażek. Po raz ostatni w klatce pojawił się 7 grudnia na gali Serbian Battle Championship 25 w serbskim Nowym Sadzie. Tam w pojedynku z Mario Žgelą nie wyszedł do drugiej rundy.

“Cezary “Polish TANK” Kęsik w obronie pasa mistrzowskiego zmierzy się z Brazylijczykiem Francisco Givago, już 21 grudnia w Lublinie!

Niepokonany mistrz organizacji TFL – Thunderstrike Fight League, Cezary “Polish TANK” Kęsik po fenomenalnym zwycięstwie na KSW 51 z Aleksandar “Joker” Ilic będzie bronił pasa mistrzowski TFL przed własną lubelską widownią. Rywalem pochodzącego z Chrząchowa reprezentanta Cross Fight Radom, będzie Brazylijczyk Francisco Givago. Przedstawiciel Canarinios może pochwalić się rekordem trzynastu zawodowych walk z czego siedem przechylił na swoją korzyść. Mistrz z Polski dotychczas dziesięć razy wchodził do ośmiokątnego oktagonu lecz nigdy nie zaznał goryczy porażki. Pojedynek odbędzie się w limicie wagowym do 84 kg! “Jak dotąd nigdy nie miałem okazji walczyć z rywalami z Brazylii. To walczący naród z wielkimi tradycjami w sportach walki. Ta nacja jest nieprzewidywalna podczas walki. Muszę być czujny i skoncentrowany od samego początku do końca. Zapraszam Wszystkich kibiców do Lublina! Hala Globus jest dla mnie szczęśliwa i mam nadzieje że święta w tym roku będą dla nas szczęśliwe” – mówi Chmpion organizacji TFL Cezary “Polish TANK” Kęsik
Bilety na galę dostępne na www.ekobilet.pl

Patron gali: Miasto Lublin
Patronem telewizyjny: Telewizja FightBox
Patronem radiowy: Lublin – Eska Info”

Cezary "Polish TANK" Kęsik w obronie pasa mistrzowskiego zmierzy się z Brazylijczykiem Francisco Givago, już 21 grudnia…

Opublikowany przez TFL – Thunderstrike Fight League Czwartek, 12 grudnia 2019