MMA PLUFCCejudo vs. Cruz – Petr Yan krytycznie o zestawieniu na UFC 249

Cejudo vs. Cruz – Petr Yan krytycznie o zestawieniu na UFC 249

Pojedynek Cejudo vs. Cruz będzie jedną z głównych walk nadchodzącej gali UFC 249, która ma odbyć się 9 maja na Florydzie. Krytycznie do tego zestawienia odniósł się jeden z czołowych zawodników dywizji koguciej – Petr Yan (14-1).

Rosjanin nie jest zwolennikiem zastępstwa jakie w tej walce UFC wymyśliło. Pierwotnie bowiem przeciwnikiem Cejudo miał być Jose Aldo, ale pandemia koronawirusa spowodowała odwołanie gali UFC 250, na której zawodnicy mieli się zmierzyć. W jego miejsce natomiast wskoczył były mistrz wagi koguciej Dominick Cruz i to on zawalczy o pas mistrzowski.

Yan krytycznie o walce Cejudo vs. Cruz

Petr Yan jest obecnie zestawiony z Marlonem Moraesem, a ich pojedynek ma odbyć się w lipcu tego roku. Rosjanin nieoficjalnie ma mieć zapewnione starcie o tytuł mistrzowski wagi koguciej, jeśli upora się w starciu z Brazylijczykiem.

Jednak teraz, Yan jest krytykiem zestawienia z Henrym Cejudo, Dominicka Cruza, który w oktagonie UFC nie walczył od czasu porażki z Codym Garbrandtem w 2016 roku.

Rosjanin swoje oburzenie wyraził uczestnicząc w podcacście Eurobash, gdzie opowiedział o swoich spostrzeżeniach na temat walki Cejudo vs. Cruz:

“Jeśli mam być szczery, to UFC mnie wkurzyło. Cruz nie walczył przez trzy lata i dostał od razu walkę o pas? To dla mnie denerwująca sprawa i osobiście uważam, że to policzek dla reputacji UFC.”

Dlaczego nie ja?

Yan nie ukrywał, że myślał iż to on dostanie szansę walki o pas mistrzowski. Zwłaszcza jako czołowy zawodnik dywizji koguciej, który jest niepokonany w sześciu walkach, które stoczył w oktagonie UFC:

“Może to dlatego, że nie jestem teraz w Ameryce? A może dlatego, że nie jestem Amerykaninem? Może dlatego nie dali mi takiej możliwości? Może się mnie boją i nie chcą mieć kolejnego mistrza z Rosji? Może nie chcą mieć dwóch mistrzów pochodzących z tego kraju?

Nie rozumiem tej decyzji. Walka Cejudo vs. Cruz nie przyniesie wielkiej sprzedaży PPV. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego to nie ja tam walczę.”