MMA PLBoksCanelo znokautował Planta w 11. rundzie i został niekwestionowanym mistrzem! [WIDEO]

Canelo znokautował Planta w 11. rundzie i został niekwestionowanym mistrzem! [WIDEO]

Saul “Canelo” Alvarez (57-1-2, 39 KO) znokautował Caleba Planta (21-1, 12 KO) w 11. rundzie walki wieczoru gali w Las Vegas i został pierwszym niekwestionowanym mistrzem kategorii super średniej.

W stawce pojedynku znalazły się cztery pasy mistrzowskie – WBC, WBA Super i WBO posiadane przez Alvareza oraz IBF – przez Planta.

Alvarez od pierwszych rund wywierał presję na rywalu. Często atakował na tułów. Nieco wyższy od niego Plant odpowiadał przede wszystkim lewym prostym.

Amerykanin mimo walki na wstecznym trafiał stosunkowo często. “Canelo” momentami zaganiał go jednak pod liny i zasypywał ciosami.

Z czasem Mekykanin wyglądał coraz lepiej i dominował w pojedynku. Znakomicie trafiał przede wszystkim lewą ręką. Sporo ciosów lądowało na korpusie rywala.

“Sweethands’ odgryzał się i choćby dziewiąta runda w jego wykonaniu wyglądała dobrze. Alvarez ponownie wzmocnił jednak tempo.

Koniec pojedynku nastąpił w rundzie jedenastej. Lewym sierpowym posłał rywala na deski. Przeciwnik był liczony. Po wznowieniu pojedynku trafił ponownie a potem serią ciosów przy linach zakończył pojedynek.

Zobacz także:

Armia Fight Night 11: Mansur Azhiev broni mistrzowskiej szabli. Efektowny występ i pewne zwycięstwo

Mansur Azhiev (7-0) pokonał Amaury’ego Juniora (13-10, 1 N/C) na gali Armia Fight Night 11 w Łodzi. Stawką pojedynku była posiadana przez Azhieva mistrzowska szabla kategorii piórkowej.

Bellator 270 – wyniki. Patricky “Pitbull” zdobył pas zwakowany przez brata [WIDEO]

Za nami gala Bellator 270 w Dublinie. Nowym mistrzem kategorii lekkiej został Patricky “Pitbull” Freire (23-10), czyli… brat zawodnika, który w zeszłym miesiącu zwakował pas.