Cała seria dodatkowych badań dla zawodników przed KSW 45 w Londynie

Foto: facebook.com/karolbedorfmma/
Foto: facebook.com/karolbedorfmma/

Karol Bedorf (15-3), od niedawna czarny pas brazylijskiego jiu jitsu, już 6 października na KSW 45 zmierzy się z Philipem De Friesem (15-6). Stawką będzie pas mistrzowski wagi ciężkiej, który Bedorf dzierżył w przeszłości przez blisko trzy lata.

Mieliśmy okazję porozmawiać z zawodnikiem ze Szczecina i zapytaliśmy go m.in. o to, jak się czuje przed galą w Londynie oraz co sądzi o turnieju wagi średniej, który się tam odbędzie. Dodatkowo okazało się, że zawodnicy muszą się poddać intensywnym badaniom, wynikającym z przepisów w tym rejonie.

„Moje pierwsze skojarzenie z Londynem jest takie, że musimy zrobić całą serię badań. To jest w ogóle masakra, bo bardzo dużo jest wymaganych dodatkowych badań, których nigdy wcześniej nie robiliśmy. I to jest moje pierwsze skojarzenie.

Drugie, oczywiście walka wieczoru i druga walka wieczoru. I jest ten turniej wagi średniej, jest to bardzo dobry pomysł, który zrobiło KSW, żeby rozlosować kto z kim ma się bić, żeby nie było sporów. Zrobili turniej i niech wygra lepszy. Niech ten lepszy zwycięży pas i go sobie założy.”

SAFE MMA, które działa na terenie Wielkiej Brytanii rygorystycznie przestrzega prawidłowości w sprawie badań i kontroli stanu zdrowia zawodników biorących udział w wydarzeniach na tym terenie. Badania, na które są oni kierowani to m.in. testy na obecność wirusa HIV (wykonywane co pół roku), zapalenie wątroby typu B oraz C, czy np. badanie rezonansem magnetycznym. Do tego dochodzą regularnie badania krwi oraz zaawansowane badania wzroku. Przede wszystkim ma to na celu zapewnienie ochrony zdrowotnej zawodników MMA.

Cały wywiad z Karolem Bedorfem poniżej:

A tak obecnie prezentuje się karta walka KSW 45:

Walka wieczoru:

+93 kg: Phil De Fries (15-6) vs. Karol Bedorf (15-3) – o pas mistrzowski kategorii ciężkiej

Pozostałe walki:

77 kg: Dricus Du Plessis (12-1) vs. Roberto Soldic (13-3) – o pas mistrzowski kategorii półśredniej
+93 kg: Erko Jun (1-0) vs. Paweł „Popek” Mikołajuw (3-3)
84 kg: Damian Janikowski (3-0) vs. Michał Materla (26-6)
84 kg: Scott Askham (16-4) vs. Marcin Wójcik (11-5)
93 kg: John Smith (3-0) vs. Akop Szostak (3-2)
70 kg: Alfie Davis (10-2) vs. Leszek Krakowski (12-1)