Cain Velazquez w WWE? Zawodnik toczy rozmowy

Foto: Twitter/Cain Velazquez
Foto: Twitter/Cain Velazquez

Od jakiegoś czasu Cain Velazquez (14-3) stawia kroki we wrestlingu. Być może były mistrz UFC na poważnie zainicjuje nowy etap w życiu, gdyż fighter łączony jest z największymi producentami wrestlingu na świecie z WWE włącznie.

Z profesjonalnych walk MMA do wrestlingu droga wydaje się coraz bardziej atrakcyjna. W taki sposób swoją karierą pokierowała Ronda Rousey (12-2), która podpisała kontrakt z WWE, stając się przez krótki okres czołową zawodniczką żeńskiej dywizji, czego dowód stanowił pas mistrzowski tygodniówki RAW, a także udział w walce wieczoru Wrestlemanii.

Podobną drogę rozwoju obrał także Velazquez, gdyż ma on za sobą debiut w meksykańskiej federacji wrestlingu AAA. Za swój występ Meksykanin otrzymał nawet bardzo pozytywne recenzje, co wzmacnia jego pozycję w nowej profesji. Mówi się, jakoby zakontraktowaniem zawodnika były zainteresowane największe organizacje tego typu show – WWE, coraz prężniej rozwijające się AEW, czy też New Japan Pro Wrestling. O angaż zawodnika na wyłączność stara się również wspomniana meksykańska federacja.

Cain Velazquez prowadzi rozmowy z dwoma przodującymi organizacjami pro-wrestlingu. Były mistrz wagi ciężkiej skontaktował się niedawno z WWE i AEW w sprawie kontraktu – powiedział Dawiv Meltzer podczas audycji Wrestling Observer Radio.

Być może największym problemem jest jednak fakt, iż według źródeł 37-latek wciąż posiada kontrakt z UFC. Przypomnijmy, że ostatni raz Meksykanin walczył w lutym tego roku, kiedy to został szybko pokonany przez Francoisa Ngannou (14-3). Od tego czasu nie spekuluje się, jakoby niegdysiejszy posiadacz pasa wagi ciężkiej miał ponownie wystąpić w klatce największej organizacji MMA na świecie.