Cain Velasquez przygotowuje się do powrotu do oktagonu [WIDEO]

Cain Velasquez (14-2) powróci do oktagonu już 17 lutego w walce wieczoru gali UFC on ESPN 1 w Phoenix. Rywalem byłego mistrza wagi ciężkiej będzie Francis Ngannou (12-3).

Oznacza to, że rozbrat z oktagonem Velasqueza potrwa ponad 2,5 roku. Po raz ostatni zawodnik walczył 9 lipca 2016 roku. Na jubileuszowej gali UFC 200 w Las Vegas pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Travisa Browne’a (18-7-1).

Obecnie Cain Velasquez przygotowuje się do powrotu do oktagonu. Co jakiś czas zawodnik zamieszcza na swoim Instagramie krótkie nagrania z treningów, na których prezentuje swoją aktualną dyspozycję.

View this post on Instagram

No days off. Can’t wait! #UFCPhoenix @somosdpana

A post shared by Cain Velasquez (@officialcainvelasquez) on

Velasquez w przeszłości dwukrotnie zdobywał pas mistrzowski w królewskiej dywizji UFC. Po raz pierwszy został mistrzem po zwycięstwie nad Brockiem Lesnarem (5-3, 1 N/C). Później stracił pas na rzecz Juniora dos Santosa (20-5), jednak odzyskał go rewanżując się Brazylijczykowi (łącznie wygral dwie z trzech walk z „Cigano – przyp. red.). Przez wielu Cain Velasquez jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w historii. Niestety jego karierę naznaczają liczne kontuzje.