MMA PLUFCCain Velasquez nie może wyjść na wolność za kaucją. Sąd: “To zbyt duże ryzyko”

Cain Velasquez nie może wyjść na wolność za kaucją. Sąd: “To zbyt duże ryzyko”

Cain Velasquez, który przebywa obecnie w areszcie nie może wyjść na wolność nawet za kaucją! Tak orzekł Sąd w San Jose.

Cain Velasquez

Przypominamy, że były mistrz wagi ciężkiej UFC jest oskarżony o próbę morderstwa mężczyzny który wielokrotnie miał molestować jego kilkunastoletnią córkę. Velasquez próbował dokonać samosądu poprzez staranowanie auta, którym jechał rzekomy pedofil oraz oddanie strzałów w jego kierunku, w ramach których ranny został inny, niepowiązany ze sprawą mężczyzna (wiadomo, że był to ojciec oskarżonego o pedofilię człowieka).

Cain Velasquez nie może wyjść na wolność za kaucją

Aktualnie jesteśmy już po pierwszej rozprawie w związku z samosądem, do którego dopuścić się chciał Cain Velasquez. Po 25-minutowej rozprawie sędzina Shelyna Brown odmówiła byłemu zawodnikowi MMA wyjścia za kaucją i zobowiązała go do pozostania w areszcie do czasu kolejnej rozprawy wyznaczonej na dzień 12 kwietnia.

“Ta sprawa obejmuje zarzuty o skrają lekkomyślność wobec ludzkiego życia. Taranowanie samochodu w środku dnia, w miejscu, w którym jeżdżą inni obywatele załatwiający swoje codzienne sprawy i strzelanie do samochodu, w którym znajdują się inne osoby jest pod każdym względem lekkomyślne. Każdy bowiem mógł ucierpieć w tej sytuacji. Każdy mógł zostać zabity. Sąd musi wziąć pod uwagę patrząc na kwestię zwolnienia za kaucją. Sąd orzeka, że ryzyko w tej sytuacji jest zbyt duże. W tej chwili oskarżony nie może wyjść z aresztu za kaucją.” – orzekła sędzina.

Zobacz także:

UFC 272 – wyniki

Kolejna numerowana gala UFC odbędzie się tym razem w Las Vegas. W walce wieczoru spotkają się Colby Covington i Jorge Masvidal. W rozpisce również Polak – Michał Oleksiejczuk.

Hadaś nowym rywalem Wójcika na FEN 39

Paweł Hadaś (7-1, 6 SUB) podejmie Marcina Wójcika (14-8, 7 KO, 3 SUB) podczas gali FEN 39: LOTOS Fight Night, która 12 marca odbędzie się w Ząbkach. Eder De Souza, który miał być rywalem Wójcika w walce mistrzowskiej, nie przyleci do Polski z powodu zarażenia koronawirusem.

Krzysztof Jotko poznał kolejnego rywala w UFC. To pogromca Fabińskiego i Piechoty

Krzysztof Jotko (23-5) powróci do oktagonu 30 kwietnia na gali UFC on ESPN 35. Jego przeciwnikiem będzie Gerald Meerschaert (34-14).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis