MMA PLBabilon MMAByły zawodnik UFC rywalem Daniela Skibińskiego na Babilon MMA 15

Były zawodnik UFC rywalem Daniela Skibińskiego na Babilon MMA 15

Foto: Babilon MMA
Foto: Babilon MMA

Czołowy polski zawodnik kategorii półśredniej Daniel Skibiński (15-5) wystąpi w walce wieczoru gali Babilon MMA 15, która 28 sierpnia odbędzie się w Hotelu Ossa Conference & SPA. Jego przeciwnikiem będzie były zawodnik UFC.

Grupa menadżerska World Fight Sports zdradziła, że rywalem “Skiby” będzie jej klient, czyli Carlo Prater (34-20-1). Brazylijczyk podpisał kontrakt z polską organizacją.

Informacja na temat przeciwnika “Skiby” ma dziś również potwierdzono w programie “Koloseum” emitowanym na antenie Polsatu Sport Extra.

39-letni Prater ma na koncie aż 55 zawodowych walk. W przeszłości “Neo” walczył choćby o pas WEC, lecz przegrał pojedynek z ówczesnym mistrzem Carlosem Conditem. Potem zdarzyło mu się również zaliczyć epizod w Strikeofrce a w roku 2012 stoczył trzy pojedynki dla UFC. Po zwycięskim debiucie w starciu z Erickiem Silvą przegrał jednak dwie kolejne walki – z TJ-em Grantem i Marcusem LeVesseurem. Po raz ostatni Prater walczył w lipcu ubiegłego roku na brazylijskiej gali King of Ring MMA 2, gdzie w nieco ponad minutę znokautował Cristiano Bonisa.

Skibiński to aktualny mistrz kategorii półśredniej Babilon MMA. Polka pozostaje niepokonany od 2016 roku i wypracował sobie serię dziewięciu zwycięstw. W samym Babilon MMA “Skiba” wygrywał już 6 razy, w tym po raz ostatni w grudniu ubiegłego roku. Wtedy to w obronie mistrzowskiego pas na dystansie pięciu rund jego wyższość uznać musiał Lom-Ali Nalgiev.

AKTUALIZACJA:

Informacja na temat zestawienia została oficjalnie potwierdzona przez organizację Babilon MMA.

🏆 Mistrz Babilon MMA w wadze półśredniej już 28 sierpnia na gali Babilon MMA 15 zapoluje na 10. wygraną z rzędu! 💪 Jego…

Opublikowany przez Babilon MMA Czwartek, 6 sierpnia 2020

Zobacz także:

Co ciekawego w MMA w ten weekend?

Będzie się sporo działo. Przed nami gale Bellatora, ACA, UFC i podwójna dawka RIZIN.

KSW 54: Mocny rywal Izu Ugonoha w debiucie. Zobaczcie ”Ruskova” w akcji!

Quentin Domingos (5-1, 4 KO) doczeka się swojego debiutu w największej organizacji w naszym kraju. Reprezentant Portugalii już 29 sierpnia zmierzy się z debiutującym Izu Ugonohem. Będzie to tak zwany co-main event nadchodzącej gali KSW 54. Przypomnijmy, że ”Ruskov” pierwotnie miał zadebiutować pod koniec marca w starciu z Mariuszem Pudzianowskim.