MMA PLBellatorByły zawodnik MMA użył zapaśniczej techniki podczas zatrzymania. Grozi mu wyrzucenie z policji [WIDEO]

Były zawodnik MMA użył zapaśniczej techniki podczas zatrzymania. Grozi mu wyrzucenie z policji [WIDEO]

Foto: youtube.com/CBS Chicago
Foto: youtube.com/CBS Chicago

Były zawodnik MMA – Jerald Williams (3-1) obecnie pracuje jako policjant. Być może Amerykanin będzie musiał szukać jednak nowego miejsca zatrudnienia, gdyż grozi mu wydalenie ze służby ze względu na przesadne użycie siły w stosunku do zatrzymanego.

Williams nie zrobił w mieszanych sztukach walki wielkiej kariery. Łącznie zanotował on cztery zawodowe pojedynki. Ostatni z nich odbył się w grudniu 2012 roku na 84. gali Bellatora. “Bacon and Eggs” rywalizował w kategorii muszej.

Aktualnie jest on funkcjonariuszem policji. Niedawno miała miejsce afera z jego udziałem, która trafiła nawet do telewizji. Mianowicie Williams brał udział w zatrzymaniu pewnego faceta. By doprowadzić do wykonania swych czynności, były zawodnik zdecydował się wykonać suplex w celu powalenia zatrzymywanego na ziemię.

Policjant zrobił to jednak bardzo niefortunnie, rzucając osobę w taki sposób, że ta uderzyła głową o krawężnik. Informacja i nagranie całego zajścia z kamery przy ciele rozeszło się w mediach, dlatego Amerykanin będzie aktualnie czekał na postępowanie, które wyjaśni, czy przesadnie użył on siły. Do momentu zakończenia postępowania “Bacon and Eggs” stracił swoje policyjne uprawnienia.

Kwestią sporną w sprawie pozostaje samo zachowanie zatrzymywanego. Sam poszkodowany twierdzi bowiem, iż nie stawiał się funkcjonariuszom. Policjanci sugerują natomiast agresywne zachowanie osoby zatrzymywanej oraz dopuszczenie się przez nią aktu polizania Williamsa.