Były weteran stawi czoła 24-godzinnemu treningowi BJJ. 47-latek zrobi to w celu charytatywnym

Damian „Obi” Todd ma szansę wpisać się do Księgi rekordów Guinnessa. 47-letni zawodnik Jiu-Jitsu jest przed próbą wykonania 24-godzinnego treningu.

Celem wydarzenia jest zebranie 100 000 $ AUD, na rzecz fundacji leczenia zdrowia psychicznego i zapobiegania samobójstwom. Jeżeli mu się to uda, to jego osiągnięcie zostanie zapisane do Księgi Guinnessa.

Obi” posiada niebieski pas BJJ. Przez 22 lata służył w marynarce w Wielkiej Brytanii, spełniając wiele ról podczas swojej służby. Następnie przeniósł się do Szwecji. Pięć lat temu zamieszkał w Australii, gdzie poznał kobietę, która została jego żoną (również trenuje BJJ) i zaczął trenować sport, który odmienił jego życie.

Rozpoczął treningi w 2014 r. Rozwijał się, zdobywając niebieski w pas dziesięć miesięcy. Ale kontuzja na Mistrzostwach stanu Australii Południowej Jiu-Jitsu sprawiła, że musiał przerwać treningi. Uraz kręgosłupa w odcinku szyjnym sprawił, że miał problemy z czuciem dolnych kończyn.

Damian twierdził, że przybył do Australii z problemami psychicznymi, których nabawił się w wojsku w 2008r. Jiu-jitsu pomagało mu sobie radzić, ale. naraził się na poważną szkodę.

„Byłem przerażony. BJJ było dla mnie ważne i musiałbym poddać się operacji kręgosłupa. Mój chirurg był właściwie niebieskim pasem i wiedział, przez co przechodzę. Miałam wielkie trudności. Nie miałem możliwości trenować, więc pomyślałem: „Co teraz?”

Weteran na szczęście był w stanie powrócić na matę

Nadal musi uważać na swój kark. Jiu-jitsu wiele mu w życiu pomogło i zdecydował, że chce pomóc innym odnaleźć się w tym sporcie. Rok temu zaczął myśleć o planie, który mógłby jednocześnie pomóc ludziom zmagającym się z chorobą psychiczną i myślami samobójczymi, a także potencjalnie wywołując miłość do Jiu-Jitsu u tych, którzy być może nigdy tego nie próbowali.

„Obi” 22 lutego odbędzie całodobowy trening BJJ, który pomoże mu osiągnąć charytatywny cel. Traktuje to także jako rekord Guinnessa – aby uczynić go oficjalnym, będzie musiał przestrzegać surowych wymagań. Będzie pod opieką sędziów przez cały czas. Całe wydarzenie będzie filmowane i zapisane na twardym dysku. Trening między innymi będzie polegał na sparingach BJJ. Ważną wytyczną jest, że Todd nie może walczyć z jedną osobą dwa razy.

„Jeśli jednak nie pobiję rekordu świata, to nic się nie stanie. Fajną sprawą jest to, że będzie to osiągnięcie nas wszystkich. Nie chodzi o mnie. Jeśli ustanowimy rekord, możemy uczynić go konkurencyjnym. Ludzie będą chcieli go pobić i pomyślą: „Jeśli on może to zrobić, ja też mogę”, a może spróbują pobić rekord na cele dobroczynne. „

Obi podkreśla, że ​​choć samo wydarzenie odbywa się w Australii, to jest to ogólnoświatowe przedsięwzięcie.

„Chcę, żeby to było globalne. BJJ jest wszędzie – wielu z nas bierze sprzęt treningowy, gdy wyjeżdżamy na wakacje. To ogólnoświatowa społeczność. Tu nie chodzi o klub czy przynależność. Duże darowizny są świetne, ale jeśli 50 000 ludzi na całym świecie wpłaci 2 dolary, po prostu odpuści sobie filiżankę kawy, pewnego dnia, możemy osiągnąć ten cel. „

Wideo zapowiadające wydarzenie i zachęcające do dokonania wpłaty:

HELP DONATE NOW

WORLD RECORD ATTEMPT SUPPORTING SUICIDE PREVENTIONFormer British Royal Marines Commando Damian Obi Todd will be attempting the extravagant feat of continuously grappling for 24 hours.Help us reach the goal of $100,000.00 for the RUOK foundation by clicking Learn More below. Every dollar counts. “Roll Around the Clock” will be live streamed on 22nd February directly from event host Chau Kaizen Facebook page

Opublikowany przez Fitness Warehouse Niedziela, 6 stycznia 2019