MMA PLBoksByły trener opowiada o Arturze Szpilce: To bardzo mnie zmartwiło

Były trener opowiada o Arturze Szpilce: To bardzo mnie zmartwiło

Fiodor Łapin to były trener Artura Szpilki, który w rozmowie z TVP Sport poruszył kwestię ostatniej walki swojego byłego podopiecznego, w której to po kontrowersyjnym werdykcie sędziów punktowym pokonał Ukraińca Sergieia Radczenkę.

„Szpila” mierzył się z Ukraińcem w walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night X w Łomży, gdzie na pełnym dystansie sędziowie przyznali mu zwycięstwo. Decyzja ta jednak okazała się skandaliczna i obiła się szerokim echem w środowisku sportów walki:

Łapin natomiast dostrzega niepokojące sygnały w aktualnej formie Szpilki:

“Nie była to dla niego dobra walka. Artur wzbudza różne emocje, a wiele osób bardzo mocno ściska kciuki, by on przegrał. Mnie bardziej od samego wyniku walki interesuje styl Szpilki, a to nie było to, co on sam sobie wyobrażał i ja również. Znam go dobrze i widziałem ostatnio momenty bezradności w jego boksie. To bardzo mnie zmartwiło. Co się stało, dlaczego tak się dzieje? Miał ogromne wręcz cele, ja próbowałem ostudzać ten optymizm. Od pierwszej rundy widziałem, że coś nie działa. Artur był zdziwiony, że jednak nie jest monstrum na tle takiego zawodnika. Nie było planu “B”. Pytanie, czy zabrakło mu umiejętności, a może samego przygotowania do walki? Ostatnie chwile w szatni, kwestia odpowiedniej koncentracji…”

Cała rozmowa portalu TVP Sport z Fiodorem Łapinem do sprawdzenia -> TUTAJ