MMA PLKSWByły pretendent do pasa rozwiązuje kontrakt! KSW traci topowego zawodnika!

Były pretendent do pasa rozwiązuje kontrakt! KSW traci topowego zawodnika!

Patrik Kincl przestał być zawodnikiem KSW! Informację przekazał menadżer zawodnika – Artur Gwóźdź w programie Oktagon Live.

Patrik Kincl (24-10, 1 NC) był zawodnikiem federacji KSW od 2019 roku. Czech miał zadebiutować w największej organizacji w Europie na gali KSW 50 w Londynie, a jego przeciwnikiem w tamtym pojedynku miał być Roberto Soldić. Starcie było zakontraktowane na 5 rund, ponieważ stawką był pas mistrzowski w wadze półśredniej. Tydzień przed pojedynkiem Kincl ogłosił kontuzje, która wyeliminowała go z walki. Finalnie 32-latek swój debiut zaliczył dopiero w grudniu 2020 roku, kiedy pokonał Tomasza Drwala przez KO w pierwszej rundzie. Kolejne zwycięstwo z Tomaszem Romanowskim, utorowało mu drogę do ponownego starcia z Soldiciem. Doszło do niego na gali KSW 63. Czesko-Chorwacki pojedynek był walką wieczoru tamtego wydarzenia, a na szali ponownie znalazł się pas, o który zawodnicy mieli rywalizować w 2019 roku. „Crime of the century” zakończyła się w trzeciej rundzie przez TKO na korzyść Soldicia, który po raz kolejny obronił swój tytuł.

„Kincl przestał być zawodnikiem KSW”

Gościem wczorajszego programu Oktagon Live na Kanale Sportowym był właściciel stajni Artnox – Artur Gwóźdź. Menadżer Kincla w rozmowie z Maciejem Turskim zdradził, że kontrakt Czecha został rozwiązany, a jego klient podpisał umowę z organizacją Oktagon!

Kontakt z organizacją KSW się zakończył. Mieliśmy rozmowy z fedracją, jednak tutaj zaważyły trochę sytuacje osobiste. Patrik bardzo dąży do pojedynku z Karlosem Vemolą. To zaoferowała nam organizacja Oktagon. Jeżeli wygra z Pirátem to dostanie szansę walki z Vemolą. To jest dla niego priorytet. Oni się nienawidzą jak psy. To jest naprawdę nienawiść. Wszyscy chcą zobaczyć tę walkę w Czechach. Do tego jednak to czeskie podwórko było bardziej dla niego otwarte na tę sytuację. Patrik wybrał Oktagon, ale powrót do KSW nie jest wykluczony ponieważ nie ma jakichś złych relacji między nami. Umowa jest tak sporządzana, że możemy do tego wrócić.

Pojedynek z Pirátem będzie eliminatorem do walki o pas mistrzowski w wadze średniej. Tytuł należy w tym momencie do Karlosa Vemoli – z którym Kincl walczył już w 2018 roku. Były już zawodnik KSW przegrał tamto starcie przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Zobacz także:

Norman Parke komentuje ogłoszoną walkę Mateusza Gamrota w UFC!

Norman Parke (28-7-1) w swojej karierze aż trzy razy mierzył się z Mateuszem Gamrotem (19-1). ”Stormin” postanowił skomentować ogłoszoną następną walkę ”Gamera” w największej organizacji na świecie.

Błachowicz u Wojewódzkiego postanowił wysłać wiadomość idolowi! Czy będzie odpowiedź?

Jan Błachowicz (28-9) w tym tygodniu po raz drugi pojawił się u Kuby Wojewódzkiego. W pewnym momencie ”Cieszyński Książę” postanowił wysłać wiadomość na instagramie swojemu idolowi.

Poruszony został temat rodziny! Tańcula zapowiedział: Jak spotkam ma Pan mele na ryj!

Arkadiusz Tańcula w pewnym momencie był zdenerwowany. Mowa o telefonie na wizji Jacka Murańskiego, który poruszył temat rodziny ”Aroya”. Przypomnijmy już dwudziestego listopada Tańcula po raz drugi skrzyżuje rękawice z Mateuszem Murańskim.