MMA PLInneByły piłkarz Legii Warszawa chce walczyć z Kamilem Glikiem! Zmierzą się w MMA?

Były piłkarz Legii Warszawa chce walczyć z Kamilem Glikiem! Zmierzą się w MMA?

Były piłkarz Legii Warszawa, występujący obecnie w Wieczystej Kraków Błażej Augustyn był gościem w programie Foot Truck. W rozmowie z Łukaszem Wiśniowskim i Jakubem Polkowskim jasno dał znać, że chce w przyszłości zawalczyć. Jako możliwego rywala wskazał obrońcę reprezentacji Polski Kamila Glika.

Były piłkarz Legii Warszawa chce walczyć z Kamilem Glikiem! Zmierzą się w MMA?
Foto: Kamil Glik - PZPN

Augustyn to piłkarz, który ma za sobą naprawdę duży staż. W przeszłości grał m.in. w Legii Warszawa, Jagielloni Białystok, Lechii Gdańsk czy Górniku Zabrze. Miał także zagraniczne epizody we Włoszech, w Szkocji, a także Anglii.

Teraz dołączył do ekipy Sławomira Peszki w Wieczystej Kraków. Klub występuje obecnie w III lidze polskiej, ale ma ambicje nawet na ekstraklasę. Zespół prowadzi były selekcjoner reprezentacji Franciszek Smuda.

Były piłkarz Legii Błażej Augustyn chce walki z Glikiem!

Błażej otwarcie mówi, że po zakończonej karierze chce spróbować swoich sił, walcząc. Boks i MMA nie jest mu obce. Przyznał, że w czasach gry w Białymstoku chodził na treningi do Dariusza Snarskiego.

Chcę poczuć ten klimat co profesjonaliści. Tę adrenalinkę nową, strach przed dostaniem w łeb. Teraz uczę się parteru, ale przez okres pobytu w Jagiellonii trenowałem u Darka Snarskiego, naszego byłego olimpijczyka. Aktywnie cały czas podchodziłem do rzeczy. Wiadomo, że chciałbym dobrze zarobić, ale nie upatruję swojej osoby, że byłbym w stanie walczyć z kimś, kto jest profesjonalistą. Ja ich szanuję, bo znam ich wielu i nie chcę się nawet do nich porównywać, bo to lata świetlne

– powiedział 34-latek w “Foot Trucku”.

Prowadzący zapytali Augustyna, z kim najchętniej by się zmierzył. Ten od razu wskazał rywala – Kamila Glika – który również nieraz zapowiadał, że kręcą go sporty walki i chętnie by kiedyś zawalczył. Między panami nie ma jednak złej krwi.

Gadałem z Kamilem. Wymieniliśmy kilka spostrzeżeń na temat ludzi, którym można by było dokuczyć. Ja nie mam problemu z tym, aby z nim zwalczyć. Wszedłbym do klatki. Lubię Kamila, jest fajnym gościem i wiem, że też mu się to podoba.

– uznał zawodnik Wieczystej.

Warto dodać, że Błażeja Augustyna w przeszłości zestawiano z… Don Kasjo! Zaczęło się od jego wpisu na Twitterze w marcu 2020 r.

Jak tak na to patrzę to fame mma powinna być zablokowane przez ministerstwo… A patrząc na Don Kasjo to ktoś taki jak ja powinien go dojechać

– napisał wówczas.

Cały odcinek “Foot Trucka” z udziałem Błażeja Augustyna dostępny na YouTube:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis