MMA PLUFCByły mistrz UFC Carlos Condit przechodzi na sportową emeryturę

Były mistrz UFC Carlos Condit przechodzi na sportową emeryturę

Były mistrz UFC Carlos Condit przechodzi na sportową emeryturę. Przez lata swojej kariery uznawany był za zawodnika, który gwarantuje bardzo krwawe pojedynki.

Condit to były tymczasowy mistrz wagi półśredniej UFC, który tytuł mistrzowski zdobył pokonując Nicka Diaza. Informację o końcu kariery Amerykanina przekazał opinii publicznej jego menadżer – Malki Kawa.

Były mistrz UFC Carlos Condit przechodzi na sportową emeryturę

“The Natural Born Killer” trafił do UFC na początku 2009 roku, jako mistrz WEC, który trzykrotnie bronił tytułu mistrzowskiego. W swojej karierze w UFC najpierw zaliczył falstart w walce z Martinem Kampmannem, ale potem seryjnie zaczął wygrywać. W końcu w 2012 roku wygrał z Nickiem Diazem starcie o tymczasowe mistrzostwo wagi półśredniej, które dało mu prawo walki z legendarnym GSP.

Georges St. Pierre jednak okazał się za mocny i w konfrontacji z nim Condit zanotował porażkę. Późniejsza kariera Condita to niestety pasmo kolejnych porażek. Przełamanie nastąpiło w 2020 roku, kiedy to Amerykanin przełamał serię pięciu przegranych z rzędu. Wygrał wówczas trzy kolejne starcia, ale swój ostatni bój w oktagonie – z Maxem Griffinem w lipcu tego roku – przegrał decyzją sędziów.

Condit kończy karierę z rekordem zawodowych walk 32-14.

Zobacz także:

KSW 64: Z kim zmierzy się Mariusz Pudzianowski? Lewandowski wspomina o dwóch opcjach!

Podczas zbliżającej się gali KSW 64 do oktagonu powróci Mariusz Pudzianowski. Na chwilę obecną nie jest wiadome kto będzie jego przeciwnikiem, lecz jeden z właścicieli KSW powiedział, że biorą pod uwagę kilka opcji.

Tomasz Adamek komentuje potencjalną walkę ze Szpilką w KSW! Widzieliście?

To byłoby dopiero zaskoczenie. Powstała burza po informacji o potencjalnej walce Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem w KSW. Oczywiście ich rewanż odbyłby się na zasadach mieszanych sztukach walki. Teraz komentarz w tej sprawie zabrał popularny ”Góral”.