MMA PLArchiwumBoksByły mistrz świata w boksie wyzwał na pojedynek… Mameda Khalidova: Jestem!

Były mistrz świata w boksie wyzwał na pojedynek… Mameda Khalidova: Jestem!

Steve Cunningham (30-9-1, 13 KO) postanowił zareagować w mediach społecznościowych. Amerykanin wyjawił, że jest gotowy i chętny na pojedynek z Mamedem Khalidovem w boksie.

Khalidov

Khalidov w ostatnim czasie wyznał, że chciałby spróbować swoich sił w boksie. Od razu pojawiło się wiele doniesień, że Khalidov jest przymierzany do Tomasza Adamka, który w przyszłym roku ma stoczyć dwie pożegnalne walki. Przypomnijmy, że ”Góral” związał się z freakową organizacją FAME MMA.

47-latek to przede wszystkim były dwukrotny zawodowy mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej. Amerykanin w 2021 roku wrócił po prawie czterech latach przerwy, aby zmierzyć się z weteranem MMA. Steve po sześciu rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał Franka Mira.

Khalidov vs Cunningham?

Steve Cunningham (30-9-1, 13 KO) zgłasza gotowość i chęć pojedynku z Mamedem Khalidovem.

Siema, tutaj Steve USS Cunningham. Słuchajcie podobno Mamed Khalidov ma ochotę na walkę i szuka rywala. Jestem! Jestem chętny i gotowy. Szacunek dla mistrza, wielki szacunek, że chce spróbować się w boksie. Jedziemy!

Cunningham – Chalidow w boksie?

Kilka dni temu spekulowało się na temat bokserskiej walki Mameda Chalidowa z Tomaszem Adamkiem na gali federacji KSW. "Góral" zdecydował się jednak podpisać kontrakt z freakową federacją FAME MMA. Do starcia z Chalidowem zgłosił się natomiast były rywal Adamka i Krzysztofa Włodarczyka Steve Cunningham…

Posted by ringpolska.pl on Friday, October 6, 2023

47-latek w swojej barwnej karierze mierzył się z wieloma naszymi reprezentantami. Steve dwukrotnie walczył z Krzysztofem ”Diablo Włodarczykiem oraz Tomaszem Adamkiem. W 2016 roku zawalczyć zaś o mistrzostwo świata i przegrał z Krzysztofem ”Główką” Głowackim.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis