MMA PLARES FCByły mistrz świata w boksie spróbuje swoich sił w MMA

Były mistrz świata w boksie spróbuje swoich sił w MMA

Foto: TOKYO, JAPAN - MAY 20: Ryota Murata of Japan punches Hassan N'Dam N'Jikam of France during the WBA World Middleweight title bout between Hassan N'Dam N'Jikam and Ryota Murata at Ariake Colosseum on May 20, 2017 in Tokyo, Japan. (Photo by Matt Roberts/Getty Images)

Były mistrz świata w boksie spróbuje swoich sił w MMA. Nie jest to bardzo popularny pięściarz, ale na swoim koncie ma tytuł mistrzowski WBO i WBA w wadze średniej.

Będzie to kolejny bokser, który spróbuje swoich sił w walce na zasadach MMA. Ma już podpisany kontrakt z nową organizacją produkującą walki w formule mieszanych sztuk walki.

Były mistrz świata w boksie spróbuje swoich sił w MMA

Chodzi o postać N’Dama N’Jikama (37-5 w boksie), który w 2012 roku dzierżył tymczasowy pas mistrzowski WBO w wadze średniej. Kameruńczyk do swojego rekordu dorzucił także pas mistrzowski WBA, kiedy w 2017 roku pokonał Ryoto Muratę.

Pięściarz ten podpisał kontrakt zawodniczy z organizacją Ares FC. Czeka teraz na szczegóły swojego debiutu w formule MMA.

N’Dam ma za sobą sparingi z zawodnikiem wagi ciężkiej UFC Cyrilem Gane. Co ciekawe, ostatnio Kameruńczyk stał się popularny we Francji, gdzie w szpitalu w Villeneuve-Saint-Georges w podziękowaniu personelowi medycznemu, który wyleczył jego teścia z COVID-19, przeprowadzał trening boksu.

Zobacz także:

Najman zmierzy się z drugim Pudzianem? Krystian Pudzianowski otwarty na walkę z “El Testosteronem”

Czy Marcin Najman zmierzy się z drugim Pudzianem? Szykujący się do debiutu w klatce organizacji Fight Exclusive Night Krystian Pudzianowski jest otwarty na walkę z “El Testosteronem”.

Jak oglądać FEN 28 PPV w Internecie?

Kontrowersyjny wpis zawodnika UFC po przegranej na W najbliższą sobotę gala FEN 28 dostępna w systemie PPV. Jak zamówić subskrypcję, jeśli chcemy obejrzeć to wydarzenie w Internecie?

Paweł Jóźwiak o FEN 28: Nikogo nie skrzywdziliśmy dorzucając freak fight do karty walk.

Paweł Jóźwiak o FEN 28. Karta walk gali FEN 28: LOTOS Fight Night została zamknięta na dokładnie dwa tygodnie przed wydarzeniem. Czy trudno było kolejne walki zakontraktować i po której walce spodziewa się najwięcej? Czy ciężko było ułożyć kartę walk w czasie pandemii i czy stresuje się debiutem w PPV? Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prezesem FEN, Pawłem Jóźwiakiem.