Były mistrz Strikeforce Tarec Saffiedine zwolniony z UFC

Foto: ufc.com
Foto: ufc.com

Były mistrz Strikeforce, ktory ostatnio występował w UFC, Tarec Saffiedine (16-7) został wolnym agentem. 33-letni Belg poszukuje teraz angażu w nowej organizacji.

Saffiedine tak naprawdę został zwolniony z UFC w połowie listopada, ale dopiero kilka dni temu o jego sytuacji poinformował portal MMAfighting.com. Belg nie walczył od ponad dwóch lat, a przez cały czas swojej przygody z UFC walczył nie tylko z rywalami, ale przede wszystkim z licznymi kontuzjami.

Tarec Saffiedine to były mistrz wagi półśredniej Strikeforce, który tytuł mistrzowski wywalczył na ostatniej gali w historii tej organizacji w styczniu 2014 roku. W starciu mistrzowskim pokonał on wówczas Nate’a Marquardta.

Rok później zadebiutował w UFC, gdzie na UFC w Singapurze pokonał decyzją Hyun Gyu Lima. Później nie było już tak kolorowo. Przyszła porażka z Rorym MacDonaldem, , potem zwycięstwo z Jakiem Ellenbergerem i seria porażek.

Między 2016 a 2017 rokiem, Saffiedine przegrywał trzykrotnie – z Rockiem Storym, Dong Hyun Kimem i Rafaelem Dos Anjosem. Ostatnią walką było starcie z Brazylijczykiem, do którego doszło w czerwcu 2017 roku. Od tamtej pory Saffiedine pozostawał nieaktywny w zawodowych startach.

Obecnie Tarec Saffiedine jest trenerem w Dan Henderson’s Athletic Fitness Center w Kalifornii. Nie wiadomo, czy będzie chciał wrócić do startów.