MMA PLKSWByły mistrz KSW wypada z ważnej walki! To mogło dać mu awans do TOP 15!

Były mistrz KSW wypada z ważnej walki! To mogło dać mu awans do TOP 15!

Były mistrz KSW Dricus Du Plessis (16-2) nie wystąpi na gali UFC 269 z powodu kontuzji. “Stillknocks” miał stoczyć walkę z Brazylijczykiem Andre Munizem pod koniec 2021 roku.

Foto: Fot.: Sebastian Rudnicki for KSW

Jak donosi portal MMA Fighting – Dricus Du Plessis nie zawalczy na gali UFC 269. Południowoafrykańczyk wycofał się z pojedynku z Andre Munizem. Z tych informacji wynika również, że federacja Dany White’a poszukuje zastępstwa dla Brazylijczyka, który nie został zdjęty z rozpiski.

Andre Muniz dostał się do UFC poprzez program Contender Series. W 2019 roku poddał Taylora Johnsona i zgarnął kontrakt z federacja Dany White’a. Polscy fani kojarzą Brazylijczyka między innymi z pokonania Bartosza Fabińskiego. Muniz pokonał też takich zawodników jak Jacare Souza, czy Antonio Arroyo. Warto dodać, że Brazylijczyk ma świetne jiu-jitsu o czym świadczy fakt, że 14 na 21 wygranych walk kończył poddając rywali.

Dricus Du Plessis ostatnią walkę pod banderą UFC stoczył w lipcu tego roku. Pokonał wtedy Trevina Gilesa przez TKO na UFC 264. Była to dla niego drugie zwycięstwo dla największej federacji na świecie. W debiucie znokautował Markusa Pereza. “Stillknocks” jest znany w Polsce między innymi z występów w KSW. Toczył świetne pojedynki z Roberto Soldiciem. Do tej pory panowie stoczyli dwie walki i ich bilans jest remisowy.

Zobacz także:

Conor McGregor komentuje debiut irlandzkiego prospekta w UFC!

W nocy z soboty na niedzielę miała miejsce gala UFC 268, na której Ian Garry zaliczył spektaklularny debiut. Conor McGregor nie mógł pozostać obojętny wobec tego.

Legenda BJJ przechodzi do MMA! Andre Galvao w ONE Championship

Światowa legenda brazylijskiego jiu jitsu swoje kolejne walki stoczy w formule MMA! Andre Galvao wylądował bowiem w ONE Championship!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis