Były bokserski mistrz świata walczy z policją podczas demonstracji w Paryżu! [WIDEO]

Foto: bokser atakuje policjanta
Foto: bokser atakuje policjanta

Cała awantura miała miejsce w Paryżu podczas protestu „żółtych kamizelek”. Były pięściarz, Christophe Dettinger użył swoich bokserskich umiejętności przeciwko funkcjonariuszowi policji.

Ludzie we Francji zasadniczo nie są zadowoleni ze swojego rządu. Były mistrz uczestniczył w jednym z protestów i postanowił dosłownie wziąć sprawy w swoje ręce. Najpierw zaatakował policjanta, wyprowadzając kilka ciosów, następnie go położył i skopał. Dettinger twierdzi, że zrobił to w obronie własnej i sam zgłosił się na komisariat.

„Zrobiłem to w obronie własnej. Wraz z moimi przyjaciółmi zostaliśmy zagazowani. Był we mnie duży gniew i źle zareagowałem. Jestem Francuzem, kocham swój kraj i ojczyznę.”

– powiedział Dettinger.

W internecie krąży filmik z całej sytuacji, gdzie widać gniew byłego pięściarza.

Widać też, jak protestujący powalają funkcjonariusza i nie przestają go atakować. Christophe po całym zajściu powiedział, że policjant powinien się wstydzić za swoje działania.

Teraz byłego mistrza w wadze junior ciężkiej czekają konsekwencje. Francuski Związek policyjny ostrzegł Dettingera na twitterze:

„Panie, który uderzyłeś naszego kolegę gdy leżał na ziemi, zostałeś zidentyfikowany. Jako bokser powinieneś szanować zasady. Nauczymy Cię kodeksu karnego.”

Christophe Dettinger mimo problemów z prawem, został okrzyknięty bohaterem przez innych demonstrantów, którzy stanowczo bronią go w mediach społecznościowych. Policja również została oskarżona o brutalność i nadmierną przemoc. Minister spraw wewnętrznych Francji Christophe Castaner opisał byłego pięściarza jako „tchórzliwy i nie do zniesienia”.

Francuski bokser był mistrzem w wadze junior ciężkiej w latach 2007-2009. Miał profesjonalny rekord 18 zwycięstw i 3 porażki7 z tych zwycięstw zakończył przez KO.