MMA PLNajnowszewalki na gołe pięściByli zawodnicy KSW znokautowani w walkach na gołe pięści [WIDEO]

Byli zawodnicy KSW znokautowani w walkach na gołe pięści [WIDEO]

W  New Town w stanie Północna Dakota odbyła się pierwsza gala nowej organizacji walk na gołe pięści – Valor BK. Wzięło w niej udział dwóch byłych zawodników Federacji KSW – Rameau Thierry Sokoudjou (19-18) oraz James McSweeney (15-8).

Byli zawodnicy KSW znokautowani w walkach na gołe pięści

W przeciwieństwie do innych organizacji tutaj pole walki nie jest ograniczone linami i ma kształt koła.

Sokoudjou to były mistrz wagi półciężkiej KSW. Tytuł zdobył pokonując Jana Błachowicza. Później jednak Kameruńczyk uległ “Cieszyńskiemu Księciu” w rewanżu. W kolejnych latach przegrywał też walki z Tomaszem Narkunem oraz Łukaszem Jurkowski.

Podczas gali VBK 1 Sokoudjou wystąpił w turnieju wagi ciężkiej, W pojedynku półfinałowym jego rywalem był Mighty Mo Siliga. Zawodnik z Kamerunu był w stanie naruszyć rywala, ostatecznie jednak przegrał przed czasem, choć dopiero w trzeciej rundzie.

James McSweeney walczył dla KSW trzykrotnie. Zaczął od pokonania Marcina Różalskiego. Potem otrzymał szansę walki mistrzowskiej, lecz uległ Karolowi Bedorfowi. W zeszłym roku przegrał zaś z Thiago Silvą.

McSweeney wystąpił W walce rezerwowej dla turnieju. Anglik został potężnie trafiony przez rywala i nie zdołał dojść do siebie. Ta walka trwała zaledwie 27 sekund.

Cały turniej wygrał inny zawodnik z Anglii, Mark Godbeer (13-5). Były mistrz BAMMA i zawodnik UFC ciężko znokautował w pojedynku półfinałowym Jacka Maya.

W finale turnieju rywalem angielskiego zawodnika był Mighty Mo Siliga. Tą walkę podobnie jak półfinałową Godbeer zakończył w pierwszej rundzie.

VBK 1 – wyniki:

Mark Godbeer pok. Mighty Mo przez TKO, Runda 1, 2:56 – finał turnieju wagi ciężkiej
Ishe Smith pok. Estevan Payan przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)
Mike Richman vs. JC Llamas – no contest (przypadkowe zderzenie głowami)
Lavar Johnson pok. James McSweeney przez nokaut, Runda 1, 0:27 – walka rezerwowa turnieju wagi ciężkiej
Mark Godbeer pok. Jack May przez nokaut, Runda 1, 0:50 – półfinał turnieju wagi ciężkiej
Mighty Mo Siliga pok. Rameau Thierry Sokoudjou przez TKO, Runda 3, 1:26 – półfinał turnieju wagi ciężkiej
Chris Jensen pok. John Carmona przez TKO, Runda 1, 2:42
Joshua Dyer pok. Dane Sayers przez nokaut, Runda 1, 2:22