MMA PLUFCByłe rywalki Joanny Jędrzejczyk zmierzą się ze sobą na gali w Portland

Byłe rywalki Joanny Jędrzejczyk zmierzą się ze sobą na gali w Portland

Foto: Oct 12, 2019; Tampa, FL, USA; Joanna Jedrzejczyk (red gloves) fights Michelle Waterson (blue glove) during UFC Fight Night at Amalie Arena. Mandatory Credit: Reinhold Matay-USA TODAY Sports

Do ciekawej walki w kategorii słomkowej kobiet dojdzie na gali UFC on ESPN+ 30 w Portland. 11 kwietnia zmierzą się ze sobą Carla Esparza (15-6) i Michelle Waterson (17-7).

Potwierdzono również inne interesujące pojedynki na tej gali. Vicente Luque (17-7-1) podejmie Randy’ego Browna (12-3), zaś Tristan Connelly (14-6) skrzyżuje rękawice z Alexem da Silvą (21-2).

Carla Esparza po zdobyciu pasa organizacji Invicta w kategorii słomkowej wzięła udział w 20. sezonie programu The Ultimate Fighter. “Cookie Monster” wygrała turniej i została pierwszą mistrzynią wagi słomkowej UFC. Amerykanka już w pierwszej obronie straciła jednak pas mistrzowski na rzecz Joanny Jędrzejczyk. Łącznia Esparza wygrała 6 z 10 walk dla UFC. Aktualnie zawodniczka ma serię dwóch zwycięstw. W 2019 roku pokonała ona Virnę Jandirobę i Alexę Grasso.

Waterson również była mistrzynią Invicty, tyle że w kategorii atomowej. W UFC “Karate Hottie” walczy od 2015 roku i wygrała 5 z 8 dotychczasowych pojedynków. 2019 rok to dla niej dwa pojedynki z przeciwniczkami z Polski. W marcu wypunktowała Karolinę Kowalkiewicz. Z kolei w październiku musiała jednak uznać wyższość Joanny Jędrzejczyk.

W walce wieczoru gali w Portland spotkają się Alistair Overeem i Walt Harris.