MMA PLUFCByła rywalka Joanny Jędrzejczyk z 20-miesięcznym zawieszeniem za doping

Była rywalka Joanny Jędrzejczyk z 20-miesięcznym zawieszeniem za doping

Była pretendentka do mistrzostwa wagi słomkowej i rywalka Joanny Jędrzejczyk – Jessica Penne (12-5) otrzymała 20-miesięczne zawieszenie od Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA). W pewnym momencie Amerykance groziło nawet… 4-letnie zawieszenie w prawach zawodniczych!

W lutym 2019 roku Penne miała zmierzyć się z Jodie Esquibel, ale z powodu kontuzji wypadła na dosłownie godziny przed występem. Wówczas to był dopiero początek złych dla niej informacji, bowiem dwa miesiące później nie przeszła swojego drugiego testu na doping i groziło jej nawet czteroletnie zawieszenie.

Penne jednak wzięła sprawy w swoje ręce i domagała się arbitrażu w swojej sprawie. Ostatecznie, jak czytamy w oficjalnym komunikacie w sprawie Amerykanki – zaakceptowała ona 20-miesięczne zawieszenie.

Oznacza to bowiem, że do startów będzie mogła wrócić w grudniu tego roku. Gdyby pierwotna kara została utrzymana, to Jessica Penne najprawdopodobniej ogłosiłaby zakończenie sportowej kariery.

Penne z Joanną Jędrzejczyk walczyła w czerwcu 2015 roku w Berlinie, gdzie została brutalnie znokautowana w trzeciej rundzie. Od tamtej pory Amerykanka pozostaje bez zwycięstwa mając serię trzech porażek z rzędu.