Jedna z czołowych zawodniczek kategorii słomkowej za pośrednictwem portali społecznościowych oznajmiła, że opuszcza najlepsza organizację MMA na świecie. Mowa o Valerie Letourneau (8-6), która podczas gali UFC 193 miała okazję skrzyżować rękawicę z Naszą mistrzynią.

Poniżej pożegnalny post zawodniczki:

Well! Thank you UFC it's been an awesome experience and many dreams come true. Time for me to look at what's next inside and outside the cage. New chapter starting right now ☝🏼👊🏼!! #UFC #determination #dedication #passion #love #sport #mma #thankyou #ByeByeBoss •••• And don't feel sorry for me! For those who know me for years, you all know and I know that every time I thought the worse was happening, it was to take me to something 10 times better and I feel that this is what's happening. This is best for my health and future. I am good, I am happy, I still love my sport and I still gonna fight if my fans, sponsors and promotion have my back. And if not! I'm still gonna be fine 🙏🏼❤!

A post shared by Valerie Letourneau (@valerietroubleletourneau) on

Valerie to zawodniczka trenująca w American Top Team, która w UFC występowała początkowo w kategorii koguciej, a następnie słomkowej. W 2015 roku po serii 3 zwycięstw dostała szansę walki o pas z Joanną Jędrzejczyk, ale przegrała przez decyzję. W kolejnych dwóch występach przegrywała z Joanne Calderwood oraz debiutującą wtedy Viviane Pereirą. Jej rekord w UFC wynosi 3-3.  Na ten moment widnieje jeszcze w oficjalnym rankingu UFC na 15 miejscu.

Pitbull Sports