MMA PLBoksByła pięściarka Agnieszka Rylik krytykuje MMA: To nie jest dla mnie sport…

Była pięściarka Agnieszka Rylik krytykuje MMA: To nie jest dla mnie sport…

Była utytułowana polska pięściarka Agnieszka Rylik nie darzy zbytnim szacunkiem MMA. Dała temu wyraz publikując wpis na swoim profilu na Facebooku.

Rylik w czasie swojej zawodowej kariery odnosiła spore sukcesy. Była posiadaczką pasów WIBO i WIBF. W czasie kariery przegrała tylko jedną spośród osiemnastu zawodowych walk, Później przez wiele lat pojawiała się również w mediach występując choćby w “Tańcu z Gwiazdami” czy programie “Agent – Gwiazdy”. W tym ostatnim uczestniczyła razem z Joanną Jędrzejczyk.

Była również prowadzącą programu związanego z MMA na antenie TVN Turbo – “MMAster.

Teraz jednak była pięściarka odnosi się niepochlebnie do USA. Do tego celu Rylik wykorzystała dwa ostatnie pojedynki naszych reprezentantek w UFC. Chodzi o Karolinę Kowalkiewicz, która podczas walki w Nowej Zelandii doznała uszkodzenia kości oczodołu. Wystąpiło też nawiązanie do Joanny Jędrzejczyk, u której podczas zeszłotygodniowej walki mistrzowskiej pojawiła się spora opuchlizna.

Wpis Agnieszki Rylik:

“Zawsze trochę żartobliwie mówiłam , że jak kopie się leżącego to już nie jest sport .
W MMA kopie się leżącego , wali z łokcia , kolana , oprócz bokserskich ciosów napieprzają z młotka , nasadą i wszystkim co popadnie . Łamią sobie nogi i wyrywają barki . Rękawice to jakiś żart , mikro wkładka na kości , a jak bijesz z młotka , nie ma tam żadnej ochrony .
Realna walka , jak na ulicy . Jeszcze chwila i skończą z tymi pozorami sportu , zrezygnują z rękawic i będą walczyć , aż ktoś polegnie na amen . Nowe igrzyska . Brutalne , krwawe , uczestnicy lądują w szpitalu . Nie napisałam zawodnicy bo to nie zawody . To nie jest dla mnie sport . To masakra w blasku światełek oktagonu . Popatrzyłam na twarze Jędrzejczyk i Kowalkiewicz po walkach w UFC i jestem przerażona 😱 . Jędrzejczyk wygląda po walce jak kosmita z Star Trek . Kowalkiewcz zapadnięte oko , zmiażdzony oczodół .
W boksie mówi się szczęka nie szklanka … ale one tracą bezpowrotnie zdrowie .
Karolina może już nigdy nie widzieć na jedno oko . Nawet nie chcę myśleć co mogą zrobić z głową Aśki te mega krwiaki .
Oczywiście to ich życie , ich zdrowie , ich decyzje .. I jak już narażają zdrowie to za co ? Za pieniądze ….
Niestety ….nawet jako gwiazda UFC Jędrzejczyk zawsze dużo mniejsze niż faceci 😕
Wszędzie to samo … https://bezjaj.org.pl/ “