MMA PLUFCByła mistrzyni UFC ma COVID-19! Jej walkę odwołano!

Była mistrzyni UFC ma COVID-19! Jej walkę odwołano!

Foto: UFC
Foto: UFC

Była mistrzyni UFC ma COVID-19! Zawodniczka, która miała wystąpić w oktagonie 5 września została usunięta z rozpiski najbliższej gali UFC.

Chodzi o postać Nicco Montano, która była pierwszą w historii mistrzynią wagi muszej UFC dywizji kobiet.

Była mistrzyni UFC ma COVID-19! Jej walkę odwołano!

Montano w najbliższy weekend miała zmierzyć się z Julią Avilą. Miał to być rewanż za porażkę, jaką Avila zaserwowała Montano w 2017 roku.

Zanim jednak byłej mistrzyni przyjdzie się zrewanżować rywalce, to musi stoczyć pojedynek z chorobą COVID-19. Montano otrzymała bowiem pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Była jedyną członkinią całej ekipy Syndicate MMA, przebywającej w Las Vegas, która uzyskała wynik pozytywny.

Nie wiadomo natomiast, czy Avila zostanie na karcie walk gali zaplanowanej na 5 września, czy raczej pojedynek obu pań zostanie przełożony na późniejszy termin.

Nicco Montano to była mistrzyni wagi muszej UFC. Sięgnęła po ten tytuł jako pierwsza w historii. W ówczesnej walce mistrzowskiej pokonała 31-letnią Roxanne Modaferi.

Walką wieczoru nadchodzącej gali UFC zaplanowanej na 5 września jest pojedynek Holly Holm vs. Irene Aldana.

Zobacz także:

Sean O’Malley nadal czuje się niepokonany: W głowie nadal mam rekord 12-0

25-letni prospekt światowego MMA Sean O’Malley przyznał, że nadal czuje się niepokonany w zawodowych startach. I to mimo porażki, jaką poniósł na gali UFC 252.

KSW 54: Mateusz Gamrot zrobił swoje. Pokonał Ziółkowskiego na pełnym dystansie

Kontrowersyjny wpis zawodnika UFC po przegranej na Mateusz Gamrot (17-0, 1N/C) pokonał Mariana Ziółkowskiego (21-8-1, 1 N/C) decyzją sędziowską w walce wieczoru gali KSW 54.