MMA PLUFCByła mistrzyni KSW wyróżniona! Chodzi o najlepsze poddania UFC w 2020 roku! [WIDEO]

Była mistrzyni KSW wyróżniona! Chodzi o najlepsze poddania UFC w 2020 roku! [WIDEO]

Ariane Lipski (13-6) doceniona w największej organizacji na świecie! Efektowne zwycięstwo byłej mistrzyni KSW znalazło się na liście najlepszych poddań UFC w 2020 roku.

“Queen of Violence” swoją pierwszą walkę w Polsce stoczyła w listopadzie 2015 roku. Anonimowa wtedy reprezentantka Brazylii przed czasem pokonała Katarzynę Lubońską. Lipski w Zielonej Górze znokautowała Sheile Gaff – co zapewniło jej walkę o tytuł na dużej gali KSW 39 na Stadionie Narodowym. Był to szybki i efektowny start. Brazylijka pod koniec pierwszej odsłony poddała Dianę Belbitę z Rumunii.

26-latka jeszcze dwukrotnie obroniła tytuł. Ariane w Dublinie potrzebowała 58-sekund na poddanie Mariane Morais, a w Łodzi po pełnych 5-rundach pokonała twardą Silviane Gomez Juarez.

Ariane Lipski doceniona!

Była mistrzyni KSW doceniona w największej organizacji na świecie. Lipski pojawiła się na liście najlepszych poddań UFC w 2020 roku. Chodzi o walkę z Luana Caroliną (6-2). Doszło do niej w lipcu w Abu Dhabi. Lipski po minucie i 28-sekundach balachą na kolano poddała swoją rodaczkę.

Dodać trzeba, że Lipski była również nagrodzona bonusem. Dla ”Queen of Violence” była to druga wygrana pod banderą amerykańskiego giganta.

26-latka ostatni pojedynek stoczyła pod koniec listopada na UFC 255 w Las Vegas. Wydawało się, że w stójce Lipski będzie w stanie zaskoczyć Antonię Shevchenko (9-2).. Antonina jednak łatwo zdobywała kolejne obalenia. W parterze reprezentantka Kirgistanu była bezlitosna. Ostatecznie walka zakończyła się pod koniec drugiej odsłony.

Warto zaznaczyć, że Lipski nie jest jedyną kobietą, która pojawiła się na liście najlepszych poddań. Kto podzielił jej losy? Świetna grapplerka Mackenzie Dern (10-1), która aktualnie może pochwalić się passą trzech zwycięstw z rzędu. Wszystkie odniesione w tym roku – w tym dwie zakończone przed czasem.

Zobacz także:

Ostra reakcja Michalczewskiego na wieści o walce z Adamkiem! Chcielibyście to zobaczyć?

Dariusz Michalczewski skomentował informacje na temat jego potencjalnego powrotu. Michalczewski w czerwcu miałby skrzyżować rękawice z Tomaszem Adamkiem

Weteran UFC o walce z youtuberem! Podobnych sytuacji będzie więcej?

Chris Leben w mediach społecznościowych zareagował na kolejne informacje na temat walk pro sportowych zawodników z youtuberami. Mocna odpowiedź weterana UFC