MMA PLUFCBruce Buffer ostrożny w dobie koronawirusa. Czy będzie zapowiadał walki na UFC 249?

Bruce Buffer ostrożny w dobie koronawirusa. Czy będzie zapowiadał walki na UFC 249?

Co prawda na razie nie mamy jeszcze potwierdzenia odnośnie organizacji gali UFC 249 i co najważniejsze walki wieczoru tego wydarzenia, które zaplanowane jest na 18 kwietnia, ale media pytają różnych osób związanych z organizacja UFC o udział w tej imprezie.

Jedną z nich jest konferansjer UFC, Bruce Buffer, który swoją opinią na temat aktualnych wydarzeń na świecie i w organizacji podzielił się w rozmowie z MMAjunkie.com. Buffer zaznaczył przed wszystkim, że społeczeństwo musi zacząć poważnie podchodzić do problemu koronawirusa, bowiem na całym świecie co dziennie wzrasta liczba zakażonych i ofiar śmiertelnych:

“Ludzie muszą zrozumieć to, że wszyscy teraz musimy o siebie dbać. Nie tylko o samych siebie, ale i o tych, którzy są wokół nas. Musimy to zrozumieć. Zarówno seniorzy, jak i młodzież. Musimy działać wspólnie, to dla naszego dobra. Musimy wykonywać te rzeczy, o których słyszymy w mediach. Wszystko to musimy robić. Nie wiem, co musiałoby się stać jeszcze, żebyśmy zaczęli traktować to poważnie.”

Czy zatem jego udział w zapowiadanej – choć jeszcze nie potwierdzonej – gali UFC 249 będzie miał miejsce? Buffer jest przekonany, że jeśli środki ostrożności zostaną zachowane, to i jego zobaczymy na kwietniowej gali:

“Opieram się na założeniu, że jeśli zostanie ogłoszona ta impreza, zostanie podana lokalizacja, będzie dbałość o bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych i będziemy testowani, to oczywiście zrobimy to. Jeśli to będzie dla nas całkowicie bezpieczne, to owszem, wezmę w tym udział. Ale odbędzie się to bez udziału publiczności, co chyba jest oczywiste.”