MMA PLInneBrowar Północny Fight Night 2: Mansur Azhiev wraca do klatki!

Browar Północny Fight Night 2: Mansur Azhiev wraca do klatki!

Dziewiętnastego września w Suwałkach odbędzie się gala Browar Północny Fight Night 2. Informowaliśmy o walce Alana Kwiecińskiego, ale nie będzie to jedyny reprezentanta WCA Fight Team na tej gali. Do klatki po przerwie wraca młody talent Mansur Azhiev (3-0), który zmierzy się z Dawidem Gałęckim (1-1).

Będzie to już drugie wydarzenie organizacji na terenie Suwałk. Podczas pierwszej edycji hala była wypełniona po brzegi. Doszło do niej 15 lutego, gdy w walce wieczoru zawodnik publiczności Karol Żołowski (2-0) potwierdził, że ma kowadło w łapie. Na gali gościem specjalnym był Mamed Khalidov, ale też nie brakowało Szymona Kołeckiego czy występu artystycznego Popka Monstera!

Mansur Azhiev ma bardzo duży potencjał!

Mansur Azhiev (3-0) przed rozpoczęciem zawodowej kariery zdobywał doświadczenie amatorsko. Było wiele efektownych startów na lokalnych galach. Wojownik pochodzący z Groznego ma również starty w Sandzie, gdzie zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski.

View this post on Instagram

Zapasy rządzą 💪💪✊

A post shared by Anzor..Azhiev..🇵🇱🇵🇱🇵🇱 (@anzor_azhiev66) on

Na zawodowstwo przeszedł czas w kwietniu 2018 roku. Na gali WCA Fight Night 4 w drugiej odsłonie zastopował reprezentanta Litwy. W listopadzie był jeszcze bardziej efektowny występ, gdy przed czasem odprawił Arkadiusza Kellera. Ostatnią walkę Azhiev stoczył na Armia Fight Night 5, gdy zdominował i ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów pokonał Mariusza Joniaka. Dodać również trzeba, że Mansura mieliśmy zobaczyć w klatce wcześniej, lecz 8 edycja Armia Fight Night została odwołano w ostatniej chwili z powodu koronawirusa.

Przeciwnikiem Azhieva będzie Dawid Gałęcki (1-1). Reprezentant K.O. Zak zadebiutował pod koniec poprzedniego roku. Na Slugfest 17 w Gnieźnie przegrał na punkty z Szymonem Karolczykiem. 21-latek wrócił na odpowiednie tory w tym roku. W lutym podczas RWC 4 w Dąbrowie Górniczej w drugiej odsłonie poddał Krystiana Gajdka.

Zobacz także:

Będzie walka o widza! Kto wyjdzie z tego lepiej?

KSW 54 i druga edycja Gromdy w ten sam dzień

Niestety ”Komar” doznał kontuzji! Rozczarowani?

Michał Włodarek miał wystąpić na sierpniowym KSW 54. Niestety doszło do kontuzji. ”Komar” już po zabiegu