MMA PLUFCBrian Ortega vs. Yair Rodriguez walką wieczoru lipcowej gali UFC

Brian Ortega vs. Yair Rodriguez walką wieczoru lipcowej gali UFC

Właśnie potwierdzono bardzo interesującą walkę wieczoru gali UFC. Podczas wydarzenia zaplanowanego na 16 lipca w Long Insland w oktagonie zmierzą się Brian Ortega (15-2, 1 N/C) i Yair Rodriguez (13-3, 1 N/C).

Brian Ortega vs. Yair Rodriguez
Foto: UFC

Będzie to starcie czołowych zawodników kategorii piórkowej. Ortega jest bowiem sklasyfikowany na drugim miejscu rankingu tej dywizji a Rodriguez na trzecim.

Ortega w oktagonie odniósł już osiem zwycięstw (jedno ze zwycięstw po pozytywnym teście antydopingowym zmieniono na no-contest – przyp. red.) i dwukrotnie doszedł do walki o pas. W pojedynkach mistrzowskich “T-City” musiał jednak uznać wyższość zarówno Maxa Hollowaya jak i Alexandra Volkanovskiego. Starcie z aktualnym czempionem było ostatnią walką Ortegi. Poza tym Kalifornijczyk odniósł jednak kilka cennych zwycięstw. Na jego rozkładzie znalazły się takie nazwiska jak m.in. Renato Moicano, Cub Swanson, Frankie Edgar czy Chan Sung Jung.

Kilka cennych wygranych na swoim koncie ma również Rodriguez. “El Pantera” pokonywał choćby takich zawodników jak Dan Hooker, BJ Penn, Chan Sung Jung czy Jeremy Stephens. Kilka lat temu Meksykanina pokonał zaś Frankie Edgar a niedawno po świetnym pojedynku Max Holloway.

Zwycięstwo dla jednego z tych zawodników może być przepustką do walki o najwyższe cele. O tym kto okaże się lepszy dowiemy się już za niespełna dwa miesiące.

Zobacz także:

Dojdzie do walki Pudzianowski – Szpilka? “Pudzian” stawia jeden ważny warunek!

Mariusz Pudzianowski w prowadzonym przez Mateusza Borka programie Hejt Park transmitowanego na Kanale Sportowym wypowiedział się o możliwym starciu Pudzianowski – Szpilka. “Pudzian” zgadza się na taki pojedynek, ale stawia jeden ważny warunek.

Mateusz Gamrot wystąpi w walce wieczoru gali UFC!

Wielkie wyróżnienie dla kolejnego polskiego zawodnika. Mateusz Gamrot (20-1, 1 N/C) wystąpi w walce wieczoru gali UFC. Taki status otrzyma jego najbliższe starcie z Armanem Tsarkuyanem (18-2).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis