MMA PLUFCBrian Ortega spoliczkował gwiazdę K-popu. Korean Zombie: Zap***ę cię w klatce

Brian Ortega spoliczkował gwiazdę K-popu. Korean Zombie: Zap***ę cię w klatce

Foto: The Korean Zombie

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło podczas gali UFC 248 w Las Vegas. Czołowy zawodnik kategorii piórkowej Brian Ortega spoliczkował koreańską gwiazdę K-popu i rapera Jaya Parka.

Zaraz po zdarzeniu “T-City” został wyprowadzony przez ochronę.

Całą sytuację opisał na Instagramie Chan Sung Jung, czyli popularny “Korean Zombie”. Jay Park towarzyszył zawodnikowi podczas oglądania sobotniej gali w Las Vegas.

“Zeszłego wieczoru siedziałeś 10 metrów ode mnie i Jaya Parka. Przez dwie godziny nic się nie działo, więc myślałem, że wszystko jest w porządku. Ale ty, k**wa, zaatakowałeś Jay Parka kiedy poszedłem do łazienki. Jay Park nie jest profesjonalnym zawodnikiem tylko muzykiem. Spoliczkowałeś cywila, który jedynie pomagał tłumaczyć.
Co gorsze, siedziałeś tam czekając kiedy mnie nie będzie i wtedy zaatakowałeś Jay Parka. Tak nie walczą prawdziwi mężczyźni. To co zrobiłeś można porównać do sytuacji, gdy dorosły bije dziecko. Powinieneś zaatakować mnie. Gdybyś to zrobił nawet bym się nie obraził.
Jesteś strasznym tchórzem uderzając muzyka zamiast zawodnika. Jeśli to był twój pierdolony plan, żeby walczyć ze mną i skorzystać z mojego nazwiska, bo o twoim już ludzie nie pamiętają, to gratuluję, udało się. Będę z tobą walczyć i znokautuję cię, twoja je**na twarz będzie cała we krwi. Teraz twoja twarz pozostała mi w pamięci i zap**ę cię w klatce. Mam nadzieję, że nie uciekniesz przede mną ponownie.”
View this post on Instagram

Last night, you sat 10 meters away from me and Jay Park. For two hours nothing happened, so I thought everything was fine. But you fucking attacked Jay Park while I went to the bathroom. Jay Park is not a professional fighter but a musician. You slapped a civilian who merely helped translate. Even worse, you were sitting there waiting until I would be absent and attacked Jay Park. It was not a fight like real men would do. What you have done is same as a grown up to beat a child. You should have attacked me. If so, I would have not been upset. You are such a coward for slapping a musician not a fighter. If you fucking planned this to fight me and to use my name because people
don't remember your name anymore, then I congratulate you, it worked. I will fight you and I will knock you out and your fucking face will be bloody. Now, your fucking face stays in my mind and I will fuck you up in the cage. I hope you won’t run away from me again.

A post shared by 정찬성 (@koreanzombiemma) on

Menadżer zawodnika poinformował też, że całą sprawą zajmuje się też policja. Brian Ortega może mieć w związku z tym problemy prawne.

Jay Park pomagał rodakowi w tłumaczeniu na język angielski m.in. podczas programu Ariela Helwaniego. Trash talk Junga prawdopodobnie wzbudził złość Ortegi. Amerykanin postanowił ją jednak wyładować nie na zawodniku, a jego tłumaczu.

Ortega i Jun mieli spoktać się w klatce pod koniec zeszłego roku na gali w Busan. Ostatecznie “T-City” musiał wycofać się z walki na skutek kontuzji.  W zastępstwo do walki wszedł weteran organizacji Frankie Edgar, którego “Koreański Zombie” zdemolował już w pierwszej rundzie.