MMA PLUFCBrian Ortega chce być pierwszym człowiekiem, który skończy przed czasem Frankiego Edgara

Brian Ortega chce być pierwszym człowiekiem, który skończy przed czasem Frankiego Edgara

Foto: Jun 4, 2016; Los Angeles, CA, USA; Brian Ortega (red) celebrates beating Clay Guida (blue) during UFC 199 at The Forum. Mandatory Credit: Jake Roth-USA TODAY Sports

Jeden z czołowych zawodników wagi piórkowej na świecie, Brian Ortega (13-0, 1 N/C) już w najbliższą sobotę na UFC 222 w Las Vegas zmierzy się z Frankiem Edgarem (22-5-1) i zamierza zostać pierwszym zawodnikiem w historii, który pokona Amerykanina przed czasem.

Edgar to 36-letni weteran UFC i były mistrz wagi lekkiej, który w swojej zawodowej karierze pięciokrotnie musiał uznawać wyższość rywali, ale ani razu nie został pokonany przed czasem.

Ten stan rzeczy ma zamiar w sobotę zmienić Ortega:

“Jestem tego typu gościem, któremu jak powiesz np. “Brian, nie dasz rady zrobić salta w tył skacząc z dwupiętrowego budynku”, to zaraz zamierzam to zrobić. Tak było od zawsze, od dziecka. Więc jak słyszę, że nie da się skończyć przed czasem Frankiego Edgara i wszyscy mi to powtarzają, to czuję, że chcę jeszcze bardziej tego dokonać. Zobaczymy więc, czy faktycznie nie da się go skończyć.

Cieszę się, że na tym etapie kariery będę dzielił oktagon z takim gościem, jakim jest Edgar. To wielkie nazwisko. Dzieliłem oktagon z Clay’em Guidą, dzieliłem z Cubem Swansonem, a teraz zamierzam wejść do oktagonu z Frankiem Edgarem! Marzyłem o tym, by walczyć z facetami, których podziwiałem jak dorastałem. Tu nie chodzi tylko o Edgara, a o każdego z tych zawodników, których wymieniłem. Każdy z nich zrobił wiele dla tego sportu, a Frankie to żywa legenda.”