MMA PLUFCBREAKING NEWS: Adam Wieczorek poznał nazwisko rywala oraz datę debiutu w UFC!

BREAKING NEWS: Adam Wieczorek poznał nazwisko rywala oraz datę debiutu w UFC!

Równe dwa miesiące temu zawodnik kategorii ciężkiej i jeden z “Asów MMA.plAdam Wieczorek (8-1) poinformował na twitterze o tym, że został zakontraktowany przez UFC. Dziś już wiemy, że “Siwy” wystąpi na UFC 214, a jego rywalem będzie Dimitry Smolyakov (8-2).

Foto: Fotokorpus: Tomasz Pierzycki

Adam Wieczorek to prawie 2-metrowy zawodnik Spartana Chorzów. Cała jego kariera toczyła się na polskiej ziemi, głównie na galach PLMMA. Od porażki z Marcinem Tyburą w 2011 roku jest niepokonany. Wszystkie walki kończył przed czasem, notując 5 poddań i 3 nokauty. Swój ostatni pojedynek stoczy na gali Spartan Fight 5, gdzie poddał w 1 rundzie Włocha Ernesto Papę.

Smolyakov jest 32-latkiem, który swoją karierę rozpoczął bardzo obiecująco. Podobnie jak Polak, wszystkie 8 walk kończył przed czasem, co zaowocowało w 2016 roku kontraktem z największą organizacją MMA na świecie. Niestety, poziom zawodników w UFC okazał się zbyt wysoki, ponieważ przegrał dwie walki z Luisem Henrique i Cyrilem Askerem.

Gala UFC 214 odbędzie się 29 lipca w Anaheim w Kalifornii. Walką wieczoru będzie pojedynek rewanżowy Daniela Cormiera z Jonem Jonesem.

 

 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis