Brad Katona i Mike Trizano zwycięzcami 27. sezonu TUF-a

Foto: Las Vegas Review Journal
Foto: Las Vegas Review Journal

W 27. sezonie programu The Ultimate Fighter rywalizowali niepokonani zawodnicy kategorii piórkowej i lekkiej. Trenerami tego sezonu byli Stipe Miocic (18-2) i Daniel Cormier (20-1, 1 N/C), którzy na UFC 226 zmierzą się w „superwalce” o pas kategorii ciężkiej.

Zwycięzcą w kategorii piórkowej okazał się Kanadyjczyk Brad Katona (7-0). W finałowym pojedynku na gali TUF 27 Finale w Las Vegas pokonał zdecydowanie na punkty  Jay Cucciniello (8-1). Już w pierwszej rundzie posłał rywala na deski.

Później kontrolował rywala korzystając m.in z obaleń. Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości. Wszyscy przyznali zwycięstwo Katonie w stosunku 30-26.

W kategorii lekkiej zwyciężył natomiast Mike Trizano (7-0), który na pełnym dystansie pojedynku pokonał Joe Giannettiego (6-1).

Dwie pierwsze rundy toczyły się przede wszystkim w parterze. Pojedynek był trudny do oceny, poniewż Trizano przez zdecydowaną większość czasu znajdował się z góry, jednak leżący na macie Giannetti był bardzo aktywny poszukując technik kończących.

Dla odmiany trzecia runda toczyła się w całości w stójce. Trizano kontrolował środek oktagonu i atakował. Jego rywal z kolei odpowiadał pojedynczymi akcjami włączając do gry m.in efektowne kopnięcia.

O zwycięstwie decydowali sędziowie. Niejednogłośną decyzją pojedynek zwyciężył Trizano.