MMA PLUFCBorys Mańkowski jest przekonany, że Mateusz Gamrot będzie się bił o pas UFC!

Borys Mańkowski jest przekonany, że Mateusz Gamrot będzie się bił o pas UFC!

Borys Mańkowski (21-8-1) jest przekonany, że jego przyjaciel z maty Mateusz Gamrot (16-0) zawalczy o pas UFC. Przypomnijmy, że ”Gamer” ma jeszcze jedną walkę w kontrakcie z KSW, a po nim zamierza spróbować sił w największej organizacji na świecie.

29-latek zakwalifikował się na prestiżowy event jeśli chodzi o grappling. We wrześniu poprzedniego roku w Kalifornii mógł stanąć na macie z najlepszymi. Gamrot zakończył swoją przygodę na ADCC World Championships w pierwszym pojedynku. Nie było to udane losowanie dla naszego reprezentanta, który spotkał się na macie z Garry Tononem czyli jednym z głównych faworytów. Amerykanin po siedmiu minutach i sekundzie poddał Biało-Czerwonego.

Borys Mańkowski o Gamrocie: Po dwóch walkach wchodzi w pierwszą dziesiątkę! 

”Tasmański Diabeł” w rozmowie z portalem mma bądź na bieżąco został zapytany jak wysoko widzi Mateusza Gamrota (16-0) w UFC. Były mistrz KSW jest przekonany, że ”Gamer” już po pierwszych dwóch walkach zamelduje się w Top 10 najlepszych zawodników kategorii lekkiej.

Gamer na dzień dzisiejszy wchodzi po pierwszej/dwóch walkach. Wiadomo muszą mu dać kogoś dobrego. Po dwóch walkach wchodzi w pierwszą dziesiątkę. Kolejny rok/dwa bije się o pas UFC. To nie jest tak, że czy mógłby kiedyś się bić o pas UFC, tylko on będzie się o niego bił.

Po udziale w turnieju Mateusz Gamrot doszedł do porozumienia z największą organizacją w naszym kraju. Do pierwszego pojedynku miało dojść w marcu na gali w Łodzi. Jego starcie z Edimilsonem Souzą (18-5) zostało odwołane jak i całe wydarzenie z powodu Covid-19. Gamrot wrócił do klatki podczas ostatniej gali KSW 53. Wstępnie była propozycja dla Shamila Musaeva oraz Mariana Ziółkowskiego. Ostatecznie wybrano i dograno zakończenie trylogii z Normanem Parke. Tym razem nie było dyskusji i Gamrot całkowicie zdominował ex zawodnika UFC. Lekarz w trzeciej rundzie nie dopuścił porozbijanego Normana Parke do kontynuowania walki.

Zobacz także:

Artur Boruc ostro trenuje! Zaskoczeni hobby bramkarza?

Mateusz Borek pod wrażeniem formy naszego bramkarza

To będzie emocjonujący weekend! Na jaką galę czekacie?

Mimo wakacji nie brakuje eventów czołowych organizacji na świecie. Oczywiście nie zabraknie fajerwerków w UFC