MMA PLBoksBorys Mańkowski chce rewanżu z Parke! Proponuje walkę… w boksie!

Borys Mańkowski chce rewanżu z Parke! Proponuje walkę… w boksie!

Borys Mańkowski aktualnie leczy kontuzje, która wyklucza go z walki z Marianem Ziółkowskim. Jak jednak poinformował na swoim Twitterze – jest gotowy, żeby zawalczyć z… w boksie. Na potencjalnego rywala wybrał Normana Parke.

Mańkowski

Borys Mańkowski (22-8-1) to jedna z najbarwniejszych postaci w polskim MMA. Były mistrz federacji KSW w wadze półśredniej, a obecnie pretendent do tytułu wagi do -70kg. Poznaniak rozpoczął swoją karierę w MMA w roku 2008, mając zaledwie 18 lat! W organizacji KSW, zadebiutował w 2010 roku, kiedy na gali KSW 14 przegrał z Niko Puhakką przez poddanie w drugiej rundzie. Od tamtej pory stoczył dla KSW, aż 15 pojedynków. Na gali KSW 27, zdobył pas mistrzowski kategorii półśredniej, poddając w drugiej rundzie Aslambeka Saidova. Mańkowski swoje trofeum obronił trzykrotnie, jednak na gali KSW 41 musiał uznać wyższość Roberto Soldicia, który zdominował Poznaniaka i wygrał walkę przed czasem. Borys posiada aktualnie serię trzech zwycięstw z rzędu. W swoim ostatnim pojedynku – na gali KSW 57, wygrał z Arturem Sowińskim przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Rewanż z Parke… w boksie?

Mańkowski, za sprawą swoich kolejnych zwycięstw wywalczył sobie miano pretendenta do walki o pas z Marianem Ziółkowskim. Jak jednak wiemy, “Diabeł Tasmański” zmagał się w ostatnich miesiącach z kontuzją, po której przeszedł już udaną operację, natomiast jeszcze nie jest gotowy, aby wejść do oktagonu.

Reprezentant Czerwonego Smoka, za pośrednictwem swojego Twittera – poinformował, że jest gotowy wejść do walki… w boksie. Na potencjalnego rywala wybrał Normana Parke.

„Na MMA nie mogę sobie jeszcze pozwolić, ale pojedynek bokserski? Norman byłby dobrym rywalem, jeśli oczywiście wygra swoją następna walkę”.

Obaj zawodnicy spotkali się już wcześniej w klatce. Podczas gali KSW 47 – po bardzo bliskiej walce – zwyciężył Parke, który wypunktował Mańkowskiego na pełnym dystansie. W ostatnim czasie było wiele spekulacji odnośnie rewanżowego starciu obu panów. Czy zatem dojdzie do niego w boksie?

Norman Parke aktualnie przygotowuje się do swojej walki następnej walki na gali FAME MMA 10. W walce wieczoru tego wydarzenia,, Irlandczyk z północy zmierzy się z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim. Walka odbędzie się właśnie w formule bokserskiej.

Zobacz także:

Paul Daley wolnym agentem! Będzie hitowa walka z Soldiciem?

Paul Daley oficjalnie wolnym agentem! Zawodnik poinformował o swojej aktualnej sytuacji kontraktowej za pośrednictwem relacji na Instagramie. Jest zainteresowany występem dla KSW!

Nate Diaz kontuzjowany! Walka z Leonem Edwardsem przełożona

Niestety, niedobrze zaczyna się ten tydzień po długim weekendzie. Nate Diaz kontuzjowany i nie wystąpi na gali UFC 262. Jego walka z Leonem Edwardsem została przełożona.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis