MMA PLArtur SzpilkaBorek o walce Szpilki: Ja byłem szczerze rozczarowany! Budżet pewnie z milion złotych łącznie!

Borek o walce Szpilki: Ja byłem szczerze rozczarowany! Budżet pewnie z milion złotych łącznie!

Mateusz Borek na Kanale Sportowym został poproszony przez widza o komentarz w sprawie drugiej walki Artura Szpilki w MMA. Uznany dziennikarz nie krył, że jest rozczarowany walką ”Szpili” z Denisem Załęckim na High League 4 w Gliwicach. Borek spodziewał się większych emocji i nie akceptuje faktu, że zawodnik otwarcie przed walką mówi o kontuzjach.

Borek

Podczas sobotniego High League 4 doszło do wyczekiwanego starcia w wadze ciężkiej. ”Szpila” był mocno spychany pod siatkę, gdzie przyjął sporo mocnych uderzeń. Mimo wszystko były pretendent do mistrzostwa świata w boksie przetrwał kryzys i zaraz odpowiadał. ”Bad Boy” postanowił zaatakować obrotowym uderzeniem, a wtedy dała o sobie znać kontuzja.

Borek komentuje!

Mateusz Borek wypowiedział się o ostatnim starciu Artura Szpilki z Denisem Załęckim.

Mateusz Borek: Obejrzałem tą walkę z otworzenia, ale gdzieś 45 minut po jej odbyciu się, bo byłem na gali w Radomsku Tymexu. Zdzwoniłem się z Arturem natychmiast po obejrzeniu tego pojedynku. Artur był wściekły, bo twierdzi, że w walkę wszedł zupełnie średnio natomiast twierdził, że to jest kwestia następnych kilkudziesięciu sekund.  Widział swojego rywala, który po kilkunastu cepach był wypompowany. Szczerze ciężko mi jest rozmawiać o walce, której nie było. Kompletnie nie akceptuje takiej sytuacji z punktu widzenia promotora i kibica, że otwarcie jeden z zawodników mówi przed walką o tym – że jest kontuzjowany. Mówi ”no ja jestem bohaterem, bo jestem kontuzjowany i wyjdę do walki”. No nie! Wychodzisz do walki, dlatego, że chcesz zarobić pieniądze. Federacje freakowe płacą wyjątkowo dużo pieniędzy ludziom, którzy biją się średnio, albo czasem w ogóle nie umieją się bić tylko są rozpoznawalni, mają określą liczbę followersów.        

Michał Pol: Ile zarobiła Maja Staśko?

Mateusz Borek: Nie wiem czy 200 czy 300 tysięcy czy 150. Natomiast, to są pieniądze jakby nieporównywalne do większości gaż ludzi, którzy startują w innych spotach walki w Polsce czy w boksie czy kickboxingu. Wydaje mi się, że tylko porównywalne pieniądze potrafi w Polsce płacić federacja KSW w stosunku do freaków, ale też mówimy o tej górnej części karty. Czyli nie mówimy o trzech, czterech pierwszych walkach tylko mówimy o tej głównej karcie (…) Ja byłem szczerze mówiąc rozczarowany, bo spodziewałem się emocji, większego widowiska, a tak naprawdę Arturowi nic się nie stało chyba jeden cios. Denis pomachał cepami, złapał się za kolano, 20 sekund trwała walka. Budżet pewnie z milion złotych łącznie i panowie poszli do domu.          

Cała wypowiedź poniżej:

Zobacz także:

FAME MMA 15: Co się stało! Jacek Murański zapowiada ogłoszenie po rewanżu z Tańculą! Widzieliście?

Jacek Murański w rozmowie z naszym portalem został zapytany o rewanżowy pojedynek z Arkadiuszem Tańculą. Padło pytanie o wnioski po drugiej przegranej… ”Muran” zaskoczył, bowiem stwierdził, że przy tym pojedynku kryje się pewna tajemnica, która zostanie ogłoszona przez organizacje FAME MMA.

Denis Załęcki reaguje na słowa Alberta Sosnowskiego! Mocny komentarz w jego stylu! Co wy na to?

Niedawno pisaliśmy, że doświadczony i uznany pięściarz Albert Sosnowski (49-9-2, 29 KO) na Facebooku Super Express Sport skomentował wywiad Denisa Załęckiego. Teraz doczekaliśmy się odpowiedzi “Bad Boy’a”, która jednoznacznie zwraca się do boksera.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis