MMA PLUFCBonusy po UFC 293. Nowy mistrz nagrodzony za rewelacyjny występ [WIDEO]

Bonusy po UFC 293. Nowy mistrz nagrodzony za rewelacyjny występ [WIDEO]

Po gali UFC 293 w Sydney tradycyjnie przyznano kilka dodatkowych bonusów pieniężnych. Wśród nagrodzonych pojawił się też nowy mistrz wagi średniej.

Bonusy po UFC 293
Foto: UFC on Twitter/X

Dość rzadko zdarza się, aby bonus za Występ Wieczoru otrzymał zawodnik, który swojej walki nie skończył przed czasem. Sean Strickland (28-5) był bliki tego w pierwszej rundzie, ale Israel Adesanya (24-3) ostatecznie przetrwał. Pretendent wypunktował jednak ostatecznie mistrza wygrywając u wszystkich sędziów cztery z pięciu rund.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Bonus dostał też Justin Tafa (7-3, 1 N/C). Nowozelandczyk w zaledwie 82 sekundy znokautował Austena Lane’a (12-4, 1 N/C). Najpierw posłał byłego zawodnika NFL na matę lewym sierpowym a następnie dobił go potężnym ground&pound. “Bad Man” po raz drugi mierzył się z Amerykaninem. Kika miesięcy temu ich walka została przerwana po tym jak Lane trafił rywala palcem w oko a Tafa nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Skrót walki dostępny na polsatport.pl

Za najlepszy pojedynek gali uznano starcie w kategorii muszej Manel Kape (19-6) vs. Felipe dos Santos (7-1, 1 N/C). Ostatecznie walkę na pełnym dystansie wygrał bardziej doświadczony Portugalczyk angolskiego pochodzenia. Niepokonany do tamtej pory 22-letni Brazylijczyk zaprezentował się jednak znakomicie w oktagonie i był sporym wyzwaniem dla zawodnika z TOP 10 swojej dywizji.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Bonusy po UFC 293

Występ Wieczoru: Sean Strickland, Justin Tafa

Walka Wieczoru: Manel Kape vs. Felipe dos Santos

Wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy dostaną po 50 tysięcy dolarów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis