MMA PLArchiwumUFCBonusy po UFC 281. Doceniono nowych mistrzów i fenomenalną walkę [WIDEO]

Bonusy po UFC 281. Doceniono nowych mistrzów i fenomenalną walkę [WIDEO]

Za nami gala UFC 281, która odbyła się w legendarnej hali Madison Square Garden. Tradycyjnie po jej zakończeniu przyznano kilka bonusów pieniężnych.

Bonusy po UFC 281
Foto: UFC

Wśród nagrodzonych znalazł się nowy mistrz wagi średniej Alex Pereira (7-1). Brazylijczyk przed piątą rundą przegrywał na kartach punktowych. “Poatan” w decydującej odsłonie pojedynku zdemolował jednak Israela Adesanyę (23-2). Brazylijczyk odebrał tytuł Nigeryjczykowi i pokonał go po raz trzeci w karierze (dwie poprzedni walki zwyciężał w kickboxingu na galach GLORY).

Bonus za swój występ otrzymała także Weili Zhang (23-3). Chinka świetnie prezentowała się zarówno w stójce jak i parterze. Ostatecznie już w drugiej rundzie poddała Carlę Esparzę (19-7) duszeniem i odzyskała tytuł stracony kilkanaście miesięcy temu.

Za najlepszy pojedynek gali uznano oczywiście starcie czołowych zawodników kategorii lekkiej. Mieliśmy tam wiele dramaturgii i zwrotów akcji, ale ostatecznie Dustin Poirier (29-7, 1 N/C) poddał Michaela Chandlera (23-8) duszeniem zza pleców w trzeciej rundzie.

Bonusy po UFC 281

Występ Wieczoru: Alex Pereira, Weili Zhang

Walka Wieczoru: Dustin Poirier vs. Michael Chandler

Wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy otrzymają po 50 tysięcy dolarów.

Zobacz także:

Odpowiedź na protest złożony po walce Toma Breese’a z Pawłem Pawlakiem na gali KSW 76

Po gali KSW 76, która odbyła się 12 listopada 2022 roku w Grodzisku Mazowieckim, wpłynął protest złożony przez sztab Toma Breese’a dotyczący zakończenia walki Anglika z Pawłem Pawlakiem i możliwości zakończenia pojedynku przez nielegalne uderzenia w tył głowy.

KSW: Artur Szpilka jest już po operacji! Kiedy powrót do klatki?

Wczoraj pojawiły się złe informacje. Artur Szpilka (2-0) ze względu na kontuzje nie jest w stanie wystąpić dwudziestego pierwszego stycznia na gali XTB KSW 78 w Szczecinie. Nie wiemy czy w tej sytuacji jego starcie z utytułowanym kick-boxerem Arkadiuszem Wrzoskiem zostaje przełożone w czasie. Popularny ”Szpila” musiał poddać się operacji.

Pierwszy wywiad z Murańskim w szpitalu! ”Muran” komentuje słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej!

Jacek Murański w rozmowie z naszym portalem skomentował ostatnie słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej. ”Muran” zapewnia, że nigdy nie robił nic pod przymusem i, kiedy uzna to za stosowne, to przedstawi publicznie swoją historię.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis